Kategorie Bloga

Produkty dziegciowe

Produkty dziegciowe  

Jest 30 produktów.

"Produkty Dziegciowe" jest kategorią w naszym sklepie, która skupia szereg produktów bazujących na lub zawierających w swoim składzie Dziegieć. Dziegieć jest nazywany również smołą drzewną i w zasadzie jest bardzo ciemną, niekiedy niemal czarną, tłustą i lepką substancją pozyskiwaną głównie z drewna różnych gatunków. Substancja ta była wykorzystywana już od dawnych czasów jako naturalny środek kosmetyczny. Dziegieć charakteryzuje się również bardzo intensywnym, niekiedy drażniącym zapachem przypominającym mocno zapach wypalonego drewna z ogniska, wynika on przede wszystkim z procesu produkcyjnego. Produkcja dziegciu jest również dosyć skomplikowanym procesem. Otrzymujemy go podczas suchej destylacji drewna, torfu, węgla lub kory. Proces suchej destylacji jest natomiast przeprowadzany w bardzo wysokich temperaturach od 400 stopni aż do 1000 stopni C w środowisku beztlenowym. W konsekwencji tego procesu powstaje wiele gazów takich jak tlenek węgla, etylen czy dwutlenek węgla, dalej w procesie skroplenia powstaje z nich metanol, kwas octowy oraz właśnie dziegieć. Ten może być destylowany z wielu surowców przez co ciężko jest dokładnie ujednolicić ich skład, do najpopularniejszych należy jednak dziegieć brzozowy. Poza dziegciem brzozowym wyróżniamy również dziegieć bukowy, dziegieć jałowcowy, dziegieć sosnowy czy dziegieć węglowy. Historia dziegciu jako surowca sięga w Polsce aż do XV wieku. Był to cenny produkt eksportowy wykorzystywany zarówno w jako środek ochrony odzieży j...

"Produkty Dziegciowe" jest kategorią w naszym sklepie, która skupia szereg produktów bazujących na lub zawierających w swoim składzie Dziegieć. Dziegieć jest nazywany również smołą drzewną i w zasadzie jest bardzo ciemną, niekiedy niemal czarną, tłustą i lepką substancją pozyskiwaną głównie z drewna różnych gatunków. Substancja ta była wykorzystywana już od dawnych czasów jako naturalny środek kosmetyczny. Dziegieć charakteryzuje się również bardzo intensywnym, niekiedy drażniącym zapachem przypominającym mocno zapach wypalonego drewna z ogniska, wynika on przede wszystkim z procesu produkcyjnego. Produkcja dziegciu jest również dosyć skomplikowanym procesem. Otrzymujemy go podczas suchej destylacji drewna, torfu, węgla lub kory. Proces suchej destylacji jest natomiast przeprowadzany w bardzo wysokich temperaturach od 400 stopni aż do 1000 stopni C w środowisku beztlenowym. W konsekwencji tego procesu powstaje wiele gazów takich jak tlenek węgla, etylen czy dwutlenek węgla, dalej w procesie skroplenia powstaje z nich metanol, kwas octowy oraz właśnie dziegieć. Ten może być destylowany z wielu surowców przez co ciężko jest dokładnie ujednolicić ich skład, do najpopularniejszych należy jednak dziegieć brzozowy. Poza dziegciem brzozowym wyróżniamy również dziegieć bukowy, dziegieć jałowcowy, dziegieć sosnowy czy dziegieć węglowy. Historia dziegciu jako surowca sięga w Polsce aż do XV wieku. Był to cenny produkt eksportowy wykorzystywany zarówno w jako środek ochrony odzieży jak i leczenia niektórych chorób racic, głównie u zwierząt hodowlanych, stosowano go również jako smar i środek uszczelniający beczki czy inne pojemniki zrobione z drewna. Dziś dziegieć to przede wszystkim uznany składnik naturalnych kosmetyków, głównie tych polecanych do stosowania przy problemach skórnych. W wielu dobrych sklepach zielarskich można bez problemu dostać produkty z dziegciem takie jak mydła dziegciowe, szampony dziegciowe, maski dziegciowe oraz dziegieć w czystej postaci do aplikowania na skórę, wiele z tych produktów jest z Rosji lub też z Ukrainy. Należy jednak pamiętać, że długotrwałe stosowanie produktów dziegciowych może być dla nas szkodliwe, w tej kwestii warto odnieść się przede wszystkim do literatury zielarskiej lub artykułów Henryka Różańskiego – uznanego polskiego fitoterapeuty oraz autora licznych publikacji na temat ziołolecznictwa. Krem dziegciowy Medikomed cieszy się dużym zainteresowaniem, podobnie jak pasta dziegciowa do stóp. Szampon dziegciowy Babci Agafii z serii Apteczka Agafii to znany i rozpoznawalny produkt. 

Jeśli zastanawiasz się Gdzie Kupić produkty dziegciowe to serdecznie zapraszamy do zapoznania się więc z Naszą ofertą na produkty z dziegciem. Szybka wysyłka oraz niskie ceny to u nas standard. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele rodzajów produktów na bazie dziegciu takich jak:

Mydła dziegciowe będące doskonałym naturalnym produktem do stosowania w przypadku problemów skórnych takich jak trądzik, łuszczyca czy łojotok. Te mogą być również stosowane przez całą rodzinę ze względu na jego właściwości czyszczące. Mydełka dziegciowe dostępne są w formie płynu oraz w kostce w różnej gramaturze najczęściej 140gr lub 90gr. Najbardziej znane firmy produkujące takie specyfiki to Newska Kosmetika, Golden Farm czy Belita&Vitex. Szampony dziegciowe które podobnie jak mydełka mogą być stosowane przez całą rodzinę ale w szczególności do pielęgnacji włosów i skóry głowy zmagającej się z problemami takimi jak łojotok łuszczyca czy świąd skóry. Balsam Wiśniewskiego z dziegciem i olejem rycynowym.

Przemysł kosmetyków naturalnych wykorzystuje naturalny składnik jakim jest dziegieć a przemysł kosmetyczny poszukuje syntetycznych zamienników naturalnych substancji substytutów dziegcia na przykład. Na co pomaga dziegieć. jakie ma zastosowanie 

Oraz skoncentrowany dziegieć w formie płynnej do punktowego stosowania na skórę w miejscach dotkniętych problemami skórnymi .

Więcej
na stronę