Kategorie Bloga

Ostrogi i Haluksy

Ostrogi i Haluksy  

Jest 18 produktów.

W tej kategorii sklepu zawarliśmy w szczególności kremy żele i inne mazidła używane w przypadku problemów ze strony haluksów i ostróg piętowych.

Haluksy to inaczej koślawe paluchy czyli zwyrodnienie dotykające nasze stopy. Powstaje ono pod wpływem kilku uwarunkowań w tym genetycznych. Jednak chyba najczęstrzą przyczyną tego zwyrodnienia jest niewłaściwie dobrane obuwie i jego długotrwałe użytkowanie. W wyniku tego kości śródstopia ulegają zniekształceniom w okolicach i obrębie stawów śródstopia. Bardzo częstą przyczyną jest szczególnie u kobiet które też najczęściej cierpią na tę dolegliwość noszenie butów na wysokim obcasie. Zmiany postępują stopniowo i po jakimś czasie dają one problemy w postaci bólu przy chodzeniu. Wówczas konieczna staje się wizyta u ortopedy lub podologa którzy zalecają odpowiednie działania. Metodami na poprawę sytuacji są plastry na haluksy osłony na haluksy, specjalistyczne wkładki do butów na haluksy czy też kliny międzypalcowe. Często konieczna jest ingerencja hirurgiczna ortopedy. Metodą pomocy z zewnątrz są kremy na haluksy zazwyczaj zawierające w składzie olej rekina oraz naturalny liść laurowy. Takie kremy są produkowane szczególnie w takich krajach jak Rosja czy Ukraina. Często w składnikach takiego kremu maści na ostrogi znajdziemy także żywokost czy też Mumio ałtajskie albo chondroitynę. Ostrogi piętowe to kolejne związane ze stopami zwyrodnienie które bardzo często powoduje problemy z chodzeniem. Bardzo skuteczne mogą okazać się Sprawdzo...

W tej kategorii sklepu zawarliśmy w szczególności kremy żele i inne mazidła używane w przypadku problemów ze strony haluksów i ostróg piętowych.

Haluksy to inaczej koślawe paluchy czyli zwyrodnienie dotykające nasze stopy. Powstaje ono pod wpływem kilku uwarunkowań w tym genetycznych. Jednak chyba najczęstrzą przyczyną tego zwyrodnienia jest niewłaściwie dobrane obuwie i jego długotrwałe użytkowanie. W wyniku tego kości śródstopia ulegają zniekształceniom w okolicach i obrębie stawów śródstopia. Bardzo częstą przyczyną jest szczególnie u kobiet które też najczęściej cierpią na tę dolegliwość noszenie butów na wysokim obcasie. Zmiany postępują stopniowo i po jakimś czasie dają one problemy w postaci bólu przy chodzeniu. Wówczas konieczna staje się wizyta u ortopedy lub podologa którzy zalecają odpowiednie działania. Metodami na poprawę sytuacji są plastry na haluksy osłony na haluksy, specjalistyczne wkładki do butów na haluksy czy też kliny międzypalcowe. Często konieczna jest ingerencja hirurgiczna ortopedy. Metodą pomocy z zewnątrz są kremy na haluksy zazwyczaj zawierające w składzie olej rekina oraz naturalny liść laurowy. Takie kremy są produkowane szczególnie w takich krajach jak Rosja czy Ukraina. Często w składnikach takiego kremu maści na ostrogi znajdziemy także żywokost czy też Mumio ałtajskie albo chondroitynę. Ostrogi piętowe to kolejne związane ze stopami zwyrodnienie które bardzo często powoduje problemy z chodzeniem. Bardzo skuteczne mogą okazać się Sprawdzone Rosyjskie maści, głównie ze względu na unikalne i dosyć złożone składy swoich preparatów.

Ostroga piętowa to narośl w części piętowej stopy. Jej przyczyną jest często podobnie jak w przypadku haluksów nieprawidłowe dopasowanie butów czy też długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej. Oczywiście mechanizm powstawania ostrogi jest często bardziej złożony, jednak zawsze kończy się to problemami z chodzeniem. Powstają piekące dolegliwości pięty. Aby właściwie określić stopień zwyrodnień należy skorzystać z pomocy lakarza ortopedy. Działanie które jest wtedy podejmowane to pomoc fizjoterapeuty, fala uderzeniowa, ultradźwięki czy też stosowanie specjalnych wkładek podpiętowych lub wkładek żelowych do butów. Znane są też metody naturalne takie jak okładanie słoniną na noc, okładanie liśćmi kapusty czy też moczenie w roztworze sody oczyszczonej. Znane są też kremy z liściem laurowym na ostrogi oraz złotym wąsem. Także olej rekina ekstrakt z papryczki chili olejek jałowcowy to częste składniki znanych kremów na ostrogi. W kremach tych pojawiają się też takie składniki jak olejki sosnowy, ekstrakt z babki szerokolistnej czy też olejek eukaliptusowy. Zawsze pojawia się też rozgrzewająca kamfora.  

W ofercie sklepu MojaNatura.pl zamieściliśmy kilka kremów które znalazły uznanie Klientów i cieszą się dobrymi opiniami. Zachęcamy do przeglądnięcia naszej oferty w tej kategorii a także na opinie o tych produktach.

Więcej