Kategorie Bloga

Kategorie

PHYSALIS

Olejki eteryczne Physalis to marka znanego belgijskiego producenta KeyPharm spacjalizującego się w wysokiej jakości suplementach diety aromaterapii i organicznych superfoods, a także produktach bezglutenowych. Produkty pochodzą wyłącznie od roślin pochodzących z kontrolowanych upraw ekologicznych lub dzikich organicznych zbiorów. Firma Physalis podczas produkcji wykorzystuje wyłącznie następujące tradycyjne metody:


-Powolna i całkowita destylacja z parą wodną pod niskim ciśnieniem. Para przechodzi przez destylator zawierający rośliny (liście, kwiaty). Komórki roślinne otwierają się i uwalniają esencje aromatyczne, które są wychwytywane przez parę, a następnie ulegają kondensacji po schłodzeniu. W ten sposób uzyskuje się dwie fazy, jeden hydrolizat składający się z wody i rozpuszczalnych w niej związków oraz druga faza odpowiadająca olejkowi eterycznemu, składająca się ze wszystkich nierozpuszczalnych w wodzie związków. Te oleiste związki są lżejsze od wody i unoszą się na ich powierzchni, co ułatwia ich zbieranie po fizycznym procesie dekantacji. W Polsce hurtową dystrybucją olejków eterycznych Physalis zajmuje się Bioplanet. 


-Ekstrakcja na zimno w przypadku owoców cytrusowych, których skórki są bardzo bogate w olejki eteryczne. Po wyciśnięciu olejek eteryczny jest filtrowany.