Kategorie Bloga

Kategorie

PHYSALIS


Olejki eteryczne Physalis to marka znanego belgijskiego producenta KeyPharm specjalizującego się w wysokiej jakości suplementach diety aromaterapii i organicznych superfoods, a także produktach bezglutenowych. Produkty pochodzą wyłącznie od roślin pochodzących z kontrolowanych upraw ekologicznych lub dzikich organicznych zbiorów. Firma Physalis podczas produkcji wykorzystuje wyłącznie następujące tradycyjne metody:


-Powolna i całkowita destylacja z parą wodną pod niskim ciśnieniem. Para przechodzi przez destylator zawierający rośliny (liście, kwiaty). Komórki roślinne otwierają się i uwalniają esencje aromatyczne, które są wychwytywane przez parę, a następnie ulegają kondensacji po schłodzeniu. W ten sposób uzyskuje się dwie fazy, jeden hydrolizat składający się z wody i rozpuszczalnych w niej związków oraz druga faza odpowiadająca olejkowi eterycznemu, składająca się ze wszystkich nierozpuszczalnych w wodzie związków. Te oleiste związki są lżejsze od wody i unoszą się na ich powierzchni, co ułatwia ich zbieranie po fizycznym procesie dekantacji. W Polsce hurtową dystrybucją olejków eterycznych Physalis zajmuje się Bioplanet. 


-Ekstrakcja na zimno w przypadku owoców cytrusowych, których skórki są bardzo bogate w olejki eteryczne. Po wyciśnięciu olejek eteryczny jest filtrowany.


W ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się przede wszystkim kilka ciekawych olejków eterycznych o wielu zastosowaniach. Dostępne są między innymi ciepłe i korzenne aromaty olejku z cynamonowca, imbirowego czy goździkowego, oraz świeże olejki miętowe czy eukaliptusowe. Uważamy, że warto zapoznać się z każdym z olejków, gdyż niektóre z nich mogą być stosowane do wewnątrz, a niektóre wyłącznie zewnętrznie. Firma Physalis to jednak nie tylko olejki eteryczne. W ofercie naszego sklepu pojawiają się nowe produkty takie jak pastylki do ssania na bazie eukaliptusa, mentolu i cytrynowca kamforowego – doskonałe przy problemach z oddychaniem, spowodowanych na przykład przeziębieniem. Niektóre Olejki eteryczne PHYSALIS są do użytku wewnętrznego, ponieważ zostały zarejestrowane jako suplement diety. Physalis to z łacińskiego miechunka czyli znany owoc z rodziny psiankowatych. Jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić 100% olejki eteryczne PHYSALIS z ekologicznych upraw, to sklep MojaNatura.pl wybrał dla ciebie najwartościowsze pozycje z oferty tej firmy. soki physalis z szybką dostawą do domu.