Kategorie Bloga

Stefania Korżawska

Filtry kategorii

Producent

Zioła i herbatki Stefanii Korżawskiej

Jest 13 produktów.

Stefania Korżawska to znana polska zielarka, polonistka, propagatorka zdrowego trybu życia i leczenia ziołami. Korżawska jest też autorką wielu książek traktujących o ziołach i zdrowym trybie życia. Opracowała i wprowadziła na rynek kilka bardzo indywidualnie nazwanych herbat i mieszanek ziołowych takich jak hetmańska, książęca, mistrzowska, dworska, ambrozja, ziemiańska, magnacka. Mniszek lekarski, marchew, babka szerokolistna stały się bardziej znanymi ziołami głównie dzięki niej. Pisała: "Nie jestem lekarzem, nie znam się na chorobach, ale doskonale wiem, w jaki sposób budować zdrowie za pomocą zdrowego odżywiania i służących zdrowiu herbatek ziołowych". Korżawska to autorka szeregu publikacji traktujących o stosowaniu ziół. Wśród jej książek najbardziej znane to takie pozycje jak Cztery Kroki do zdrowia z której możemy w przystępny sposób dowiedzieć się jak stosować zioła w profilaktyce a także jakimi ziołami wspomagać leczenie farmakologiczne. W książce Po zdrowie z ziołami autorka szeroko opisuje zastosowanie wybranych roślin i ziół znanych z fitoterapii w codziennym życiu. Stefania porywała osoby swoimi wykładami na których bardzo jasno podawała receptury na nalewki winka i syropy znanych osób. Korżawska często występowała w audycjach telewizyjnych i radiowych i należy do tych polskich zielarzy fitoterapeutów których możemy także oglądnąć na Youtube. Szereg jej audycji pojawiło się w telewizji TRWAM . Filmy znane jako poradnik Stefanii Korżawskiej to ponad 40 odcink...

Stefania Korżawska to znana polska zielarka, polonistka, propagatorka zdrowego trybu życia i leczenia ziołami. Korżawska jest też autorką wielu książek traktujących o ziołach i zdrowym trybie życia. Opracowała i wprowadziła na rynek kilka bardzo indywidualnie nazwanych herbat i mieszanek ziołowych takich jak hetmańska, książęca, mistrzowska, dworska, ambrozja, ziemiańska, magnacka. Mniszek lekarski, marchew, babka szerokolistna stały się bardziej znanymi ziołami głównie dzięki niej. Pisała: "Nie jestem lekarzem, nie znam się na chorobach, ale doskonale wiem, w jaki sposób budować zdrowie za pomocą zdrowego odżywiania i służących zdrowiu herbatek ziołowych". Korżawska to autorka szeregu publikacji traktujących o stosowaniu ziół. Wśród jej książek najbardziej znane to takie pozycje jak Cztery Kroki do zdrowia z której możemy w przystępny sposób dowiedzieć się jak stosować zioła w profilaktyce a także jakimi ziołami wspomagać leczenie farmakologiczne. W książce Po zdrowie z ziołami autorka szeroko opisuje zastosowanie wybranych roślin i ziół znanych z fitoterapii w codziennym życiu. Stefania porywała osoby swoimi wykładami na których bardzo jasno podawała receptury na nalewki winka i syropy znanych osób. Korżawska często występowała w audycjach telewizyjnych i radiowych i należy do tych polskich zielarzy fitoterapeutów których możemy także oglądnąć na Youtube. Szereg jej audycji pojawiło się w telewizji TRWAM . Filmy znane jako poradnik Stefanii Korżawskiej to ponad 40 odcinków które warto oglądnąć. Znana zielarka odeszła od nas 29 lipca 2015 roku. Pozostawiła po sobie markę produktów Eco Blik która aktualnie jest zarządzana przez znanego polskiego producenta suplementów diety Aliness. Wszystkie produkty pozostały w niezmienionym składzie i są nadal dostępne jako spuścizna po naszej współczesnej fitoterapeutce.

Jak twierdziła jej wiedza wynika z wielowiekowej mądrości narodu polskiego, a ta mądrość opierała się przede wszystkim na dwóch fundamentalnych zasadach: Pierwsza: żyć i odżywiać się według warunków klimatycznych. Druga: to pożywienie na co dzień i od święta. Warto sięgnąć po jej książki.

W tej kategorii zgromadziliśmy produkty przygotowane według jej receptur.

Więcej