Kategorie Bloga

Kategorie

OlVita - Producent olejów ziomnotłoczonych

Ol'Vita to polska firma rodzinna, która prężnie działa na polskim rynku już od 2004 roku. Działalność firmy związana jest przede wszystkim z przemysłem spożywczym oraz kosmetycznym. Klienci w ofercie znajdą między innymi: oleje zimno tłoczone, mąki oraz naturalne kosmetyki jednoskładnikowe. Doświadczenie firmy w zakresie produkcji pozwoliło firmie na stworzenie nowoczesnego zakładu produkcyjnego, który pozwala na produkcję innowacyjnych produktów najwyższej jakości. W procesach produkcyjnych firma wykorzystuje starannie wyselekcjonowane produkty pochodzące głównie z obszarów Polski oraz Unii Europejskie zapewniając również o ich naturalnym pochodzeniu, a dbałość o jakość oferowanych produktów odzwierciedlana jest wynikami zewnętrznych akredytowanych laboratoriów.


Sztandarowymi produktami firmy są między innymi: olej lniany, olej kokosowy nieoczyszczony, olej konopny, olej z czarnuszki czy olej z pestek dyni. Olvita również jako pierwsza firma w Polsce opracowała i wdrożyła technologię tłoczenia oleju z zarodków polskiej pszenicy na zimno, za co otrzymali nagrodę Złotego Medalu w kategorii Polski Produkt Naturalny. Jednym z nowszych produktów firmy jest olejek nagietkowy kosmetyczny który w przeciwieństwie do olejów spożywczych jest do zastosowania zewnętrznego. Z nowości Olvita można również wymienić wyjątkową rzadkość na rynku olejków kosmetycznych czyli olej z nasion rzeżuchy do stosowania szczególnie na włosy.


Pasja oraz szacunek dla natury pozwoliła firmie Ol'Vita dołączyć do ścisłej czołówki europejskich producentów zdrowej żywności oraz olejów zimno tłoczonych. Ol'Vita kreuje najwyższy standard jakości tego typu produktów na rynku.

na stronę