Kategorie Bloga

Kategorie

Efas Maroko Product - Producent olejów arganowych

EFAS lub Entreprise Féminine Rurale d’Economie Sociale to producent głównie olejków arganowych wywodzący się z Maroko. Marokańskie złoto, bo tak nazywany jest przez wielu olej arganowy, produkowany przez tą firmę jest najwyższej jakości co potwierdza certyfikat ECOCERT. Olej arganowy jest jednym z bardziej cenionych olejów na świecie ze względu na swoje właściwości kosmetyczne oraz regenerujące. Powszechnie wykorzystywany jest do produkcji wielu kosmetyków oraz występuje również w postaci spożywczej.


Olej arganowy wytwarzany jest z nasion drzewa Arganii żelaznej (łac. Argania spinosa) i w dużej mierze po dziś dzień wiele firm zajmujących się produkcją kultywuje tradycyjne metody tłoczenia Oleju arganowego przez ludność Berberów. Szacuje się, że do wyprodukowania tradycyjnymi metodami 1 kilograma oleju arganowego wymagane jest około 8 godzin pracy oraz od 30 do 35 kilogramów owoców. Olej arganowy w zależności od sposobu produkcji może być kosmetyczny lub spożywczy. W zależności od stopnia czystości i przeznaczenia oleju zarówno tego spożywczego jak i kosmetycznego olej arganowy znajduje bardzo dużo zastosowań. Olej arganowy szczególnie powinien przypaść do gustu osobom chcącym zadbać o swój wygląd.


Maroko product to dystrybutor produktów marokańskich na polski rynek i asortyment firmy EFAS to nie jedyne produkty, które ma do zaoferowania. Do innych ciekawych produktów możemy zaliczyć między innymi Nopal, macerat z kwiatu opuncji czy szampony lub mydła z olejem z czarnuszki. Ciekawym produktem tej firmy jest również naturalny antyperspirant pod postacią minerału jakim jest Ałun. Ałun jest minerałem - solą aluminium, którą charakteryzują właściwości antybakteryjne, przez co sprawdza się w formie naturalnego antyperspirantu. Przed użyciem należy zwilżyć go wodą. Jedną z zalet ałunu jest również fakt, że jest bardzo wydajny, a jeden taki kryształ potrafi starczyć nawet na pół roku.


Polecamy zapoznanie się z naszą ofertą na produkty marokańskie, które wybraliśmy aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów na produkty marokańskie.