Kategorie Bloga

Kategorie

Dabur - Producent kosmetyków indyjskich

Firma Dabur to firma z długą historią. Dabur to połączenie słowa Doktor i nazwiska dr. Burmana. Założona została w roku 1884 w Kalkucie jako firma farmaceutyczna, której główną sferą działania była produkcja preparatów oraz leków zgodnie z Ajuwerdyjskimi recepturami, do walki z chorobami takimi jak dżuma, malaria czy cholera. Ówczesny założyciel dr. S. K. Burman wykorzystywał do tych celów przede wszystkim zioła, z których przygotowywał różnorodne mieszanki. Sława dr. Burmana rozniosła się bardzo szybko po mieście a sam doktor zyskał miano zaufanego człowieka, który potrafił wyprodukować lekarstwo na niemal każdą dolegliwość. Przez te ponad 120 lat historii firma przeszła wiele przeobrażeń oraz pokonała wiele trudności po to aby współcześnie jej klienci mogli cieszyć się wysokiej jakości naturalnymi kosmetykami ziołowymi służących głównie do pielęgnacji włosów, ciała czy jamy ustnej.


Współcześnie marka Dabur należy do jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w Indiach oraz sąsiednich krajach a produkty tej firmy stworzone są między innymi do pielęgnacji oraz utrzymywaniu w zdrowej kondycji włosów, co w szczególności dla kobiet kultury indyjskiej jest bardzo istotne, ponieważ długie i nierzadko bardzo gęste lśniące włosy dodają urody i wskazują o stanie zdrowia. Firma Dabur z czasem rozszerzyła swoją działalność na rynki Europejskie, by również kobiety w Europie mogły skorzystać z dobrodziejstwa natury zawartego w preparatach Dabur.


Firma oferuje bezpieczne, naturalne oraz skuteczne produkty, których powstanie zawdzięczamy wieloletniemu doświadczeniu oraz Ajurwedyjskim recepturom. Strategia firmy to oferowanie swoim klientom egzotycznych produktów, w przystępnych cenach. Polskim dystrybutorem oryginalnych produktów Dabur jest firma Nitai. Dystrybutor ten stara się aby utrzymać szeroki asortyment oferowanych produktów oraz aby wynegocjować dla nich dobrą cenę.