Kategorie Bloga

Kategorie

Khadi - Producent kosmetyków indyjskich

Ruch Khadi narodził się w 1920 r. w Indiach z inicjatywy Mahatmy Gandhiego. Jako państwowe przedsiębiorstwo Khadi miało na celu zaktywizować zawodowo wiejskie społeczności, propagować samozatrudnienie i rozwój małych przedsiębiorstw. W ten oto sposób powstała marka, która połączyła wiedzę swoich pracowników aby zaoferować wysokiej jakości produkty naturalne.


Kosmetyki Khadi dostarczane są na rynki Europejskie przez firmę Khadi Naturprodukte. W ramach tej firmy specjaliści Ajurwedy opracowują starannie receptury na bazie naturalnych indyjskich ziół i olejków znanych ze swoich dobroczynnych wpływów na urodę. Certyfikat naturalności BDIH nadawany na ten moment kluczowym kosmetykom z oferty firmy stanowi o jakości oferowanych produktów, a celem firmy jest również certyfikacja wszystkich produktów ze swojej licznej i zróżnicowanej oferty.


Firma Khadi jest najbardziej znana przede wszystkim dzięki swoim całkowicie naturalnym farbom do włosów oraz kosmetyków naturalnych, do której produkcji wybierane są tylko starannie wyselekcjonowane zioła. W ofercie firmy klienci znajdą również kompleksowe kosmetyki oparte na naturalnych składnikach powstałe w zgodności z ajurwedyjskimi recepturami. Bogactwo roślinnych składników klienci mogą znaleźć również w szerokiej gamie kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, aromatycznych maseczkach, olejkach do masażu czy do kąpieli, kremach, henny do włosów czy szamponach.


W kulturze Indii włosy dla kobiety są bardzo istotne, są one wyznacznikiem statusu oraz zdrowia, stąd tak istotna ich pielęgnacja. Firma Khadi zawiera w swojej ofercie wiele produktów, które można wykorzystywać w tym właśnie celu. Różnego rodzaju szampony, olejki, odżywki oraz przede wszystkim henny do włosów to produkty godne uwagi ze względu na swój skład. Henny Khadi stanowią doskonałą alternatywę popularnie spotykanych farb na półkach sklepowych, które w przeciwieństwie do produktów Khadi są napakowane chemicznymi substancjami, które w konsekwencji mogą osłabiać nasze włosy. 


Sięgając po kosmetyki firmy Khadi możemy mieć pewność, że nie były one testowane na zwierzętach, że do ich produkcji nie wykorzystywano pracy dzieci, że nie posiadają parabenów czy SLS oraz że sprzedawane są na zasadach "fair trade" czyli uczciwego handlu.

na stronę