Kategorie Bloga

Kategorie

Manuka Health - Producent nowozelandzkiego miodu Manuka

Manuka Health to firma założona w roku 2006 w Nowej Zelandii. Zajmuje się ona produkcją bardzo pożądanych miodów manuka, dostarczając je już do ponad 45 krajów na całym świecie. Miód powstaje z drzew Manuka – rosnących tylko w Nowej Zelandii. Były one wykorzystywane tam w celach prozdrowotnych już od wielu lat. Miody manuka różnią się od tradycyjnych miodów zawartością tak zwanego MGO, czyli methylglyoxalu, związku należącego do grupy aldehydów, który powstaje podczas glikolizy, i o ile jest to związek, który występuje niemal w każdym miodzie lecz występuje on normalnie w marginalnych ilościach. W miodach manuka jednak ich zawartość jest znacznie wyższa, a miody te są unikalne ze względu na to, że krzew manuka, z których nektaru pozyskuje się te miody rośnie wyłącznie w Nowej Zelandii. Miody manuka, które są w ofercie firmy Manuka Health charakteryzują się zawartością MGO 250+, 400+ oraz 550+, z czego te o zawartości 400+ i więcej uznawane są za miody o bardzo wysokiej zawartości MGO, przez co ich cena jest z reguły wyższa.


Zebranie miodu nie było by możliwe gdyby nie wysiłek wielu ciężko pracujących pszczelich rodzin oraz równie wielu pszczelarzy doglądających zdrowia wszystkich rodzin, wszystko po to by zapewnić swoich klientów o jakości wytwarzanego miodu. Zebranie jednego niewielkiego słoiczka miodu manuka to ogrom pracy, przede wszystkim dla pszczół, których zdrowia dogląda wielu specjalistów w firmie, aby zapewnić tym niezwykle istotnym dla ludzkości owadom odpowiednie warunki do życia oraz rozwoju.


Firma Manuka Health współpracuje blisko z właścicielami terenów w Nowej Zelandii, którzy udostępniają swoje pola dla firmy oraz ich licznych pszczelich rodzin. To właśnie ta ścisła współpraca pozwala na czerpanie z dobroci natury i produkowanie miodów manuka wysokiej jakości. Dzięki ciężkiej pracy firma Manuka Health obecnie jest w światowej czołówce w produkcji miodów manuka, które trafiają do wielu krajów na całym świecie, w tym również do Polski.