Kategorie Bloga

Kategorie

Ocet jabłkowy - kupić czy zrobić samodzielnie? - Instrukcja Krok po Kroku
Napiszemy krok po kroku jak w domu Ocet z jabłek zrobić samodzielnie, i na co zwracać uwagę aby nie popełnić błędów i nie być zmuszonym do kolejnej próby. Z angielskiego Apple vinegar lub niemieckiego Apfelessig czyli Ocet jabłkowy, to produkt całkowicie naturalny, który ma szereg zastosowań, niezależnie od tego, czy pijemy go w celach prozdrowotnych, czy używamy go do czyszczenia w domu.
Na upały i podczas wysiłku – Zróbmy własny napój izotoniczny
Na rynku jest wiele napojów izotonicznych, i cały czas pojawiają się nowe. Nic dziwnego, że bywamy zdezorientowani i nie wiemy który jest najlepszy dla odpowiedniego nawodnienia organizmu. Ciało człowieka traci płyny podczas pocenia się z gorąca lub z aktywności fizycznej i bardzo ważne jest, aby odpowiednio je nawadniać. Jeśli nie nawadniasz swojego organizmu prawidłowo możesz narazić się na odwodnienie organizmu.
Nopal proszek z kaktusa – co to jest i do czego ?
Obecnie na rynku medycznym i suplementów diety spotykamy się z wieloma preparatami na odchudzanie. Niektóre z nich to preparaty czysto chemiczne, ale bardzo wiele jest środkami pochodzenia naturalnego. Są to często wyciągi i ekstrakty z roślin, wyizolowane substancje aktywne roślinne, sproszkowane i wysuszone części roślin zamknięte w kapsułkach lub w formie proszku.
Olejki eteryczne - ich właściwości i zakres stosowania
Zapachy mogą przywoływać wspomnienia i budzić określone emocje. Nie ma w tym żadnego przypadku, ponieważ impulsy przechodzą przez zmysł węchu do miejsca, w którym są właśnie zlokalizowane emocje, czyli układu limbicznego. Człowiek przeciętnie jest w stanie rozpoznać aż 10 tysięcy zapachów. Ten fakt oraz tak duży wpływ aromatów na psychikę i nastrój wykorzystuje z powodzeniem aromaterapia.
Zioła o właściwościach leczniczych nie tylko dla smaku i aromatu
Zioła wzbogacają smak i nadają wspaniały aromat wielu potrawom. Niektórzy wręcz nie wyobrażają sobie dania bez dodatku różnego rodzaju ziół. Warto jednak pamiętać, że nie tylko o sam smak i zapach chodzi. Wiele z tych pospolitych roślin, które często można spotkać na spacerach, wykazuje wyjątkowo pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Zioła o właściwościach leczniczych można kupić w każdym sklepie zielarskim albo sobie samodzielnie wyhodować.
  • 1
  • 2
Showing 1 to 5 of 10 (1 Pages)