Kategorie Bloga

Kategorie

Sól kłodawska niejodowana czy himalajska co wybrać?
Sól himalajska różowa pochodzi ze wschodniego pasma Karakorum w Himalajach. W przeciwieństwie do soli kuchennej nie jest przetwarzana i czyszczona chemicznie, dlatego według wielu źródeł stanowi najzdrowszą sól na naszej planecie.
Syrop z mniszka lekarskiego – miód mniszkowy.
Gdy trawnik przed domem zażółca się kwiatami mleczu, wiedz, że wiosna w pełni! Mlecz (dokładnie mówiąc mniszek lekarski) rozsiewa się niezwykle łatwo, doskonale radzi sobie w każdych warunkach. Potrafi wyrosnąć nawet w przestrzeniach między płytami chodnika i pęknięciach muru, czym drażni ogrodników-estetów ?
Syrop z młodych pędów sosny jak samodzielnie zrobić i jak stosować.
Pewnie znacie kilka popularnych syropów z roślin, kwiatów, owoców. Dziś napiszemy o jednym typowo sezonowym z nich, który z powodzeniem może zostać przygotowany przez każdego, kto ma w pobliżu nieużytki, młodnik lub las sosnowy. Działa wykrztuśnie i przeciwbakteryjnie, likwiduje chrypkę, usprawnia oddychanie. Niezwykle przydatny także teraz, wiosną, bo choć sezon przeziębień już za nami, to na alergię już w pełni. Poza tym, gdy na zewnątrz coraz
Sok z Brzozy jak pozyskać Oskołę i kiedy zbierać
Dziś napiszę Wam coś praktycznego na temat soku z Brzozy, na który właśnie zaczyna się sezon. Możecie go szybko i skutecznie pozyskać, by następnie skorzystać z jego właściwości. Jedną z ich jest np. oczyszczenie organizmu.
Czarny Bez – bez tajemnic, syrop z kwiatów a z owoców sok
Syrop z kwiatów czarnego bzu i sok z czarnego bzu - Czarny bez bez tajemnic Maj to jeden z miesięcy wiosennych, kiedy przyroda eksploduje rozkwitającymi kwiatami. Spotykamy je na każdym kroku – idąc na spacer, jadąc rowerem przez las, łąkę czy spacerując po parku. Na jedne z tych kwiatów warto zwrócić szczególną uwagę. To białe baldachimy malutkich kwiatuszków usytuowane na wysokich krzewach. Są to kwiaty czarnego bzu (łac. Sambucus nigra L.) zw
Showing 1 to 5 of 19 (1 Pages)