Kategorie Bloga

Główna

Miód kasztanowy BIO 400g ALCE NERO

8009004800212

BioPlanet »

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Dostępny

Ostatnie egzemplarze!

40,43 zł

Więcej informacji

Czym charakteryzuje się miód Kasztanowy ?

Ekologiczny miód z kasztanowca i kasztana zwany też miodem kasztanowm charakteryzuje się mocno intensywną ciemno-bursztynowym kolorem i lekko gorzkawym smakiem. Miód kasztanowy polecany jest przede wszystkim tym, którzy preferują wyrazisty smak i aromat. Najlepiej nadaje się on jako dodatek do chleba oraz serów. Miód Alce Nero nie jest w żaden sposób pasteryzowany, czy też utrwalany termicznie oraz stabilizowany chemicznie a jego produkcja jest kontrolowana jakościowo.

Miód kasztanowy-jest specyficznym rodzajem miodu mieszanego. Pszczoły zbierają go z dwóch gatunków kasztanowca: Kasztanowca zwyczajnego  (Aesculus hippocastanum) i kasztana jadalnego (Castanea sativa). Pszczoła zbiera dwa pożytki: spadź oraz nektaz kwiatowy. Rodzimym terenem pozyskiwania miodu kasztanowego  są Włochy i Francja. Miód ten jest produkowany zazwyczaj w ekologicznych pasiekach. Cechuje go także dość intensywny i słodki zapach kwiatu kasztanowca.

Miód kasztanowy podobnie jak pozostałe miody spadziowe krystalizuje  bardzo wolno, długo zachowując swoje właściwości. Oczyszcza organizm i działa wzmacniająco. Jest  SZCZEGÓLNIE przydatny w zwalczaniu anemii i chorób układu krążenia. Znamą propagatorką miodu ksztanowego była św. Hildegarda. Zalecała ona spożywanie miodu kasztanowego w kompozycji z mąką kasztanową, uzyskaną z mielonych kasztanów jadalnych na dolegliwości pochodząa z układu trawiennego i wątroby.

Składniki:

Miód kasztanowy*.

*produkt pochodzący z upraw ekologicznych, objęty certyfikatem kontroli IT CPB 4966 T 000902.

WARTOŚĆ ODŻYWCZA

Wartość odżywcza w 100 g:

Wartość energetyczna - 322 kJ / 136 kcal kJ / kcal

tłuszcz - 0.00 g

węglowodany - 80.20 g

białko - 0.20 g

SZCZEGÓŁY

Certyfikat bio : jest

Inne filtry : PRODUKT WEGETARIAŃSKI

Kraj producenta : Włochy

Kraj pochodzenia składników : Włochy

Produkty powiązane