Kategorie Bloga

Główna

Sól czarna kala namak mielona 1000g BOGUTYN

5381009710042

BioPlanet »

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Produkt chwilowo niedostępny

12,30 zł

Więcej informacji

SÓL CZARNA KALA NAMAK MIELONA 1 kg - BOGUTYN

Sól czarna KALA NAMAK mielona BOGUTY to przyprawa o słonym i ostrym zapachu używana w Indiach. Jest wysoko ceniona przez wegan, którzy używają jej do imitacji smaku jajek, jest na przykład używana do przyprawiania tofu, co daje w efekcie danie przypominające sałatkę jajeczną.

W KUCHNII

Kala Namak (sól czarna) jest szeroko stosowana w kuchni indyjskiej jako przyprawa lub dodatek do chaats (przypraw), ostrych sosów, wszystkich rodzajów owoców, raitas (indyjskich dipów) i wielu innych indyjskich pikantnych przekąsek. Na charakterystyczny aromat jajeczny Chaat masala (indyjska mieszanka przypraw) ma wpływ czarna sól. Osoby spoza Indii, które nie są przyzwyczajone do czarnej soli często porównują jej zapach do zapachu zgniłych jaj. Z powodu obecności związków siarki, nabiera ona od brązowo-różowego do ciemno-fioletowego koloru kamienia.

SKŁAD

Sól naturalna wydobywana z 400-600m głębokości. Bez zanieczyszczeń chemicznych, nie wybielana. Składa się głównie z chlorku sodu i śladowej ilości siarczanu sodu, siarczku żelaza i siarkowodoru.

UWAGA

Chlorek sodu (sól kuchenna) nadaje Kala Namak słonego smaku, siarczek żelaza dodaje różowego koloru, inne związki siarki odpowiadają za lekko gorzkawy smak a siarkowodór nadaje jajeczny zapach. Pomimo, że siarkowodór jest toksyczny dla ludzi w większych stężeniach, to jego niewielka zawartość w czarnej soli nie ma negatywnego wpływu na zdrowie.

SZCZEGÓŁY

Certyfikat bio : nie dotyczy

Inne filtry : PRODUKT WEGETARIAŃSKI

Kraj producenta : Polska

Kraj pochodzenia składników : Pakistan

SZCZEGÓŁY

Certyfikat bio : nie dotyczy

Inne filtry : PRODUKT WEGETARIAŃSKI

Kraj producenta : Polska

Kraj pochodzenia składników : Pakistan

Produkty powiązane