Kategorie Bloga

Główna

Krzem organiczny OrSi 500ml DORSIM

5907779988537

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Produkt chwilowo niedostępny

63,05 zł

Więcej informacji

Krzem organiczny OrSi - 500ml

suplement diety

KRZEM ORGANICZNY ORSI W PŁYNIE łatwo przyswajalny - wysoka przyswajalność przez organizm.Krzem, jako biopierwiastek ma bardzo bogate właściwości i odgrywa ważną rolę w naszym organizmie. Odpowiada za zdrowie tkanki łącznej. Pozwala przyswoić prawidłowo ponad 70 pierwiastków, m.in. wapń i magnez.
Krzem organiczny OrSi pomaga organizmowi uzupełnić niedobór krzemu oraz wzmacnia jego potencjał energetyczny, usprawniając pracę mózgu i układu nerwowego.

Krzem organiczny OrSi umożliwia i odbudowuje wymianę potencjału elektrycznego odbywającą się na poziomie membran komórkowych. OrSi jest produktem naładowanym ujemnymi i dodatnimi jonami, które równoważą i odbudowują zniszczone lub osłabione komórki, poprzez bezpośredni wpływ na proces regeneracji na poziomie komórkowym. Organiczny krzem OrSi pomaga w utrzymaniu, poprawie lub odbudowie kondycji energetycznej człowieka, jego motoryki, optymizmu i dobrego samopoczucia.

Objawy braku krzemu to m.in.:

  • zakwaszenie organizmu 

  • brak odporności na wirusy, bakterie, pasożyty, grzyby (przyczyna wielu chorób, osłabienia, rozdrażnienia, tycia itp.)

  • przedwczesne siwienie (organizm aby pokryć braki krzemu pobiera go z włosów)

  • zmarszczki, wiotka skóra, łamliwe paznokcie

  • pękające naczynka krwionośne tzw. pajączki

  • choroby sercowo-naczyniowe: miażdżyca, żylaki, zawały serca

  • zimne stopy i dłonie, marznięcie

  • nadmierne pocenie się stóp z przykrym zapachem

  • choroby układu kostno-stawowego, osteoporoza itp.

  • nadwrażliwość, brak zaufania do siebie, nadmierna nerwowość.

Trochę więcej o krzemie w organiźmie

Stawy- krzem jest niezbędny do produkcji miazgi stawowej. Krzem jest substancją łączącą sieć amino-cukrów, które przyciągają i utrzymują wodę w stawach.

Kości- krzem działa jako czynnik regulujący mineralizację kości. Krzem stymuluje DNA do syntetyzowania komórek kości. Krzem przeciwdziała reabsorbowaniu komórek kości ( in vitro ). Synteza kolagenu, włóknistej proteiny, niezbędnej do uzyskania elastyczności kości, zmniejsza się przy niedoborze krzemu.

Ścięgna- synteza kolagenu, głównego składnika w ścięgnach, zmniejsza się przy niedoborze krzemu. Aktywność specyficznego enzymu, niezbędnego przy syntezie kolagenu, zależy od krzemu (co wykazano in vitro).

Serce- krzem powoduje, że wewnętrzna wyściółka arterii krwionośnych jest mniej porowata. W przypadku diety wysoko cholesterolowej, suplementacja krzemem redukuje powstawanie złogów arteriosklerotycznych w układzie krwionośnym. Aorta i tętnice u zdrowej osoby, zawierają około 10 razy więcej krzemu w porównaniu do zwapniałych arterii krwionośnych

Skóra- krzem jest ważny w optymalnej syntezie kolagenu. Krzem jest krytyczny w optymalnym aktywowaniu enzymów, w celu krzyżowego łączenia kolagenu, poprawiającego wytrzymałość i elastyczność tych włóknistych protein. Lepszy kolagen, to znaczy, lepsza skóra, bardziej elastyczna i z mniejszą ilością zmarszczek

Włosy- zewnętrzna warstwa włosów, zabezpieczająca elastyczność i siłę, jest bogata w krzem. Włosy z większą zawartością krzemu mają tendencję do mniejszego wypadania i są bardziej lśniące i błyszczące.

Paznokcie- krzem jest pierwiastkiem dominującym w paznokciach. Oznaką, że istnieje ciągły niedobór krzemu, może być ich kruchość i cienkość. Krzem daje lepszą jakość paznokci, co w rezultacie lepiej zabezpiecza przed infekcjami paznokci.

Wyściółka śluzowa- krzem odbudowuje wyściółkę śluzową w układzie oddechowym.

Składniki:

Aqua 99.960g, Silicum Organicum 0.038g, Natrium Chlorosum 0.002g. (na 100ml)Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.Nie przegrzewać , nie zamrażać.Nie przekraczać sugerowanego dawkowania.Po otwarciu zużyć w czasie 8 tygodni.Należy przeczytać uważnie ulotkę dołączoną do opakowania, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla użytkownika.Nie spożywać produktu po upływie daty minimalnej trwałości.Instrukcja użycia:

Przed użyciem wstrząsnąć.

Profilaktycznie 3 razy dziennie po 10ml, w niedoboracg 3 razy dziennie po 30 ml. Przyjmować nierozcieńczony na 10-15 minut przed posiłkiem, trzymająć ok. 1 minutę w ustach albo pić rozcieńczony w postaci napoju.

Produkt przeznaczony jest do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w krzem.Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.Przeciwwskazania

Ciąża (ze względów prawnych ciąża jest okresem chronionym i bez wskazań lekarskich nie należy stosować Krzemu)

Nie stosować u osób nadwrażliwych na jakikolwiek składnik

Osoby chore, przyjmujące wiele leków przed zastosowaniem Krzemu powinny skonsultować się z lekarzem

Stosowanie Krzemu u dzieci poniżej lat 3 powinno być skonsultowane z lekarzem prowadzącym

Skład

Na 100 ml

Na 90 ml

%RDA*

Aqua

99,960 ml

89.964 ml

0

Silicum Organicum

0,038 ml

0,0342 ml

0

Natrium Chlorosum

0,002 ml

0,0018 ml

0*%RDA – norma zalecanego spożyciaZawartość:

500ml

Producent:

DORSIM

Opinie

Napisz opinię

Krzem organiczny OrSi 500ml DORSIM

Krzem organiczny OrSi 500ml DORSIM

Napisz opinię

Produkty powiązane