Kategorie Bloga

Główna

Mumio oczyszczone 30tabl BIOWIT

47000186

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Produkt chwilowo niedostępny

17,84 zł

Więcej informacji

Jeżeli szukasz mumio w tabletkach do spożycia to posiadamy je na takiej karcie. Polecamy 

Kliknij Tutaj MUMIO OCZYSZCZONE TABLETKI 60szt

MUMIO osadza się w postaci nalotów skalnych w trudno dostępnych jaskiniach i rozpadlinach gór Tien Szan na wysokości 3000-5000 m n.p.m. „Mumio oczyszczone” otrzymuje się w skutek wielokrotnego oczyszczania naturalnych formacji mineralno-organicznych. Przedstawia sobą czarną błyszcząca masę o charakterystycznym zapachu żywicy, dobrze rozpuszcza się w wodzie.

LEGENDA MUMIO

W książce Ałcharima Muchammada Chusajn-chana Alwi "Kryształ klimatów" znajdujemy taką legendę o mumio. W dawnych czasach żył w Chanie car Faridun. Pewnego dnia kilku jego podwładnych wyruszyło na polowanie. Jeden z nich wytropił górskiego kozła, napiął łuk i strzeli. Grot trafił kozła w grzbiet, ranne zwierze zaczęło uciekać. Druga strzała trafiła je w nogę. Kozioł schronił się do jaskini i zniknął myśliwym z oczu.

Dopiero po tygodniu spostrzegli oni kozła ze strzałą tkwiącą w grzbiecie, jak spokojnie pasł się koło jaskini. Schwytali zwierze i ujrzeli, że jego rany pokryte były czarną substancją. Przeszukali wnętrze groty i znaleźli w niej przyczepioną do skał czarną masę. Przywieźli ją do pałacu, gdzie władca polecił ją zbadać. Mędrcy odwiedzili grotę i dostrzegli na jej ścianach cieknącą czarną maź. Bacznie obserwowali te miejsca i widzieli, że tę maź liżą zwierzęta i dziobią ptaki i dzięki temu uzdrawiają się z różnych chorób.

Car postawił przed jaskinią straż, a wejście zamurował olbrzymim głazem. Raz w roku kamień odsuwano, mumio zbierano i odstawiano na dwór władcy. Na całe królestwo rozeszła się sława o uzdrawiających właściwościach mumio, która trwa do dziś.

Taka jest legenda, jaka prawda? Mumio to prastary balsam, to „sok” ze skał, często ludzie nazywali go "krwią gór". Znali ten środek i cenili lekarze starożytni - Arystoteles i Avicenna. Można go zdobyć w trudno dostępnych dla człowieka skałach, na wysokości 3-5 tys. m w pieczarach w postaci nacieków. Gromadzi się on w sople – przede wszystkim wycieka z wyżyn pieczar i rozpadlin skał. Krystalicznie oczyszczone ma kolor ciemnobrązowy, formę lepkiej mazistej masy, która rozmięka pod wpływem ciepła rąk. Charakteryzuje się żywicznym kolorem i specyficznym zapachem. Prawidłowo oczyszczone mumio rozpuszcza się w ciepłej wodzie.

Sposób Użycia:

Pielęgnacja i oczyszczanie cery: 1g MUMIO (5 tabletek) rozpuścić w 25 ml wody. Przygotowanym roztworem nasączyć wacik i delikatnie przecierać twarz i szyję. Przyśpiesza regenerację naskórka i przywraca jędrność skóry. Cera odzyskuje świeży wygląd. W celu oczyszczenia cery należy jedną warstwę gazy opatrunkowej nasączyć roztworem MUMIO i na 5-10 minut nałożyć na twarz (zamknąć oczy). Znikają krostki, cera ujędrnia się i poprawia się jej koloryt.

Pielęgnacja zmęczonych nóg i stóp: 1g MUMIO (5 tabletek) rozpuścić w 3 litrach gorącej wody i poczekać aż roztwór trochę się ochłodzi. Stopy zanurzyć w wodzie na 15 min. Taka kąpiel łagodzi zmęczenie nóg.

Wzmacnianie włosów , pielęgnacja skóry głowy: Roztwór MUMIO – 1 g (5 tabletek) rozpuścić w 25 ml wody i wcierać w skórę głowy.

Składniki (INCI):

Carbon, Hydrogen, Humic Acid, Hippuric Acid, Albumins, Resin, Fatty Acids, Phospholipids.

Zawartość:

30tabl

Producent:

BIOWIT

Więcej ciekawych informacji możemy doszukać się w Artykule poglądowym na temat Shilajit:

https://www.researchgate.net/publication/51086923_Review_on_shilajit_used_in_traditional_Indian_medicine

Powstał on dzięki Centrum Zaawansowanych Badań nad Indyjskim Systemem Medycyny (CARISM), Uniwersytet SASTRA, Thanjavur, Indie oraz Zakładem Medycyny Komplementarnej i Integracyjnej, Kliniken Essen Mitte, University of Duisburg- Essen, Essen, Niemcy.

Ich autorami są: E. Wilson, GVRajamanickam, GPDubey, P. Klose, F. Musial, FJSaha, T. Rampp, A. Michalsen, oraz GJ Dobos.

Produkty powiązane