Kategorie Bloga

Główna

Alkagen™ 120kaps OLIMP

5901330033612

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Produkt chwilowo niedostępny

35,20 zł

Więcej informacji

Suplement diety

Olimp Alkagen to suplement diety marki Olimp Sport Nutrition w postaci łatwych do połknięcia kapsułek. Każda z nich zawiera zasadowe sole diwęglanów, kwasów cytrynowego i ortofosforowego, a także magnez oraz cynk (postać wysoko przyswajalnego chelatu aminokwasowego Albion™).

Cynk jest pierwiastkiem, który zgodnie z badaniami naukowymi, pomaga w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej (główny układ buforowy organizmu dla powstałych kwasów opiera się na jonie wodorowęglanowym HCO3-. Jest on wytwarzany dzięki anhydrazie węglanowej. Cynk wpływa na aktywność anhydrazy węglanowej1.

Magnez natomiast jest zaangażowany w utrzymanie równowagi elektrolitowej, pomaga w zmniejszeniu uczucia zmęczenia i znużenia oraz przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mięśni.

Olimp Alkagen stanowi kompozycję składników stosowanych dotychczas pojedynczo w elitarnych produktach dedykowanych osobom aktywnym fizycznie. Preparat powstał z myślą o osobach trenujących amatorsko i wyczynowo, które chcą maksymalnie skrócić czas potreningowej regeneracji i zmniejszyć zakwaszenie organizmu spowodowane intensywnym wysiłkiem, zarówno w okresie jego trwania, jak i w ciągu pozostałej części dnia. Produkt polecany jest również osobom nadużywających w diecie produktów zakwaszających, takich jak kawa, czarna herbata, mięso, wędliny, słodycze czy alkohol. 

Składniki:

25% diwęglan sodu, 25% diwęglan potasu, 10% sole wapniowe kwasu ortofosforowego (fosforan wapnia), 8,4% cytrynian potasu, 8,4% sole magnezowe kwasu cytrynowego (cytrynian magnezu), 6,1% sole wapniowe kwasu cytrynowego (cytrynian wapnia), 2% tlenek magnezu, substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna; substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; 0,14% diglicynian cynku (chelat aminokwasowy cynku Albion™), kapsułka (składniki otoczki – żelatyna, barwnik: E 171).

Informacja żywieniowa

4 kapsułki

Diwęglan sodu

1500 mg

Diwęglan potasu

1500 mg

Fosforan wapnia

600 mg

Cytrynian potasu

500 mg

Cytrynian magnezu

500 mg

Cytrynian wapnia

360 mg

Magnesium oxide

120 mg

    w tym:

 

         Potas

775 mg (38,8%*)

         Magnez

145 mg (38,7%*)

         Wapń

260 mg (32,5%*)

         Cynk z chelatu aminokwasowego Albion®

1,5 mg (15%*)

* %ZDS - procent realizacji zalecanego dziennego spożycia

Preparat przeznaczony: 

Dla osób aktywnych fizycznie, które chcą maksymalnie skrócić okres potreningowej regeneracji i zmniejszyć zakwaszanie organizmu spowodowane intensywnym wysiłkiem, zarówno w okresie jego trwania, jak i w ciągu pozostałej części dnia. Produkt jest polecany również dla osób nadużywających w diecie produktów zakwaszających, takich jak: kawa, czarna herbata, mięso, wędliny, słodycze czy alkohol.

Uwaga:

preparatu nie należy stosować w przypadku ciąży, karmienia piersią, chorób serca lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.

Zalecana dzienna porcja:

2 razy dziennie po 2 kapsułki pomiędzy posiłkami. 

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. 
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. 
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.


Przechowywanie:

Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Zawartość netto:

120 kaps

Producent:

OLIMP LABORATORIES Sp. z o.o.

POLSKA

Opinie

Napisz opinię

Alkagen™ 120kaps OLIMP

Alkagen™ 120kaps OLIMP

Napisz opinię

Produkty powiązane