Kategorie Bloga

Główna

Propolis kit pszczeli 50g LEBAN

0000003744

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Produkt chwilowo niedostępny

38,00 zł

Więcej informacji

Co to jest Propolis?

Propolis zwany też kitem pszczelim to podobna do wosku lepka i żywczna substancja o bardzo wyrażnym zapachu i smaku wydzielana przez pszczoły. W ulu propolis służy robotnicom do uszczelniania gniazda a także powlekania nim miejsc w których mogą rozwijać się bakterie i grzyby. Substancjami z których wytwarzany jest przez pszczoły propolis są głównie żywiczne substancje występujące na pączkach drzew. Pszczoły w okresach występowania tych żywic zbierają je podobnie jak nektar czy pyłek kwiatowy i znoszą do ula. W połączeniu z enzymami wydzielniczymi pszczół z tych żywic powstaje propolis czyli kit pszczeli. Dla osób nie znających materii propolis bywa często mylony z woskiem pszczelim z którego zbudowane są plastry w ulu. Jednak skład, konsystencja i nawet zapach tych dwóch produktów pszczelich są zupełnie inne.

Działanie propolisu jest znane od stuleci i wykorzystywane z powodzeniem. Wykonanie w domowych warunkach z propolisu nalewki, maści nie stanowi większego problemu.

Ze względu na złożony skład propolisu -zawiera w sobie takie związki naturalnego pochodzenia jak: flawonoidy, estry, kwasy aromatyczne, aldehydy, alkohole kumaryny, terpeny, sterole roślinne, kwasy tłuszczowe, posiada on szereg dobroczynnych właściwości. Synergia działania składników propolisu powoduje że jest on barierą dla bakterii, grzybów i pierwotniaków, a także niektórych wirusów. Znane są przypadki kuracji maścią propolisową owrzodzeń na które nie działają antybiotyki konwencjonalne. Propolis działa zarówno zewnętrznie na i przez skórę jak i wewnętrznie wspierają na przykład wątrobę czy pomagają przy wrzody żołądka, grypie czy też przeziębieniu. Należy pamiętać jednak że niektóre osoby mogą wykazywać uczulenie na produkty zawierające enzymy pszczele -jednak zazwyczaj jeżeli możemy spożywać miód to uczulenie i nas nie występuje.

Przepis na NALEWKĘ PROPOLISOWĄ:

50 gramami surowca (naturalnego propolisu) wsypać do butelki 500 ml (może być z białego szkła).

Wlać 350 cm3 spirytusu etylowego 97% i dopełnić 150 cm3 wody.

Tak zalany propolis pozostawić w temperaturze pokojowej na okres 2-3 tygodni szczelnie zamknięty, codziennie go mieszając.

Po tym czasie (propolis ulegnie całkowitemu rozpuszczeniu) trzeba przefiltrować całość przez watę.

Przechowywać w ciemnym miejscu najlepiej nw ciemnej butelce.

Zastosowanie nalewki propolisowej:

Zaparzyć herbatę z Jeżówki dodać łyżeczkę miodu, łyżlę soku z cytryny, 40 kropli nalewki propolisowej. Taką herbatkę pić 2-3 razy dziennie przy przeziębieniach i grypie

20-30 kropel nalewki propolisowej zakroplić na łyżeczkę cukru i spożywać 2-3 razy dziennie przy wrzodach żołądka , dwunastnicy, nadciśnieniu, zapaleniu prostaty, a także podczas przeziębienia czy grypy

40 kropli nalewki propolisowej dodać do pół szklanki letniej wody. Płukac jamę ustną 3 razy dziennie przy paradontozie czy tez zapaleniach jamy ustnej.

Od 40 -60 kropli nalewki przygotowanej z propolisu do gorącej wody w naczyniu używanym do inhalacji. Stosować na wieczór i stopniowo zwiększać ilość nalewki.

Przepis na MAŚĆ PROPOLISOWĄ

NALEWKĘ PROPOLISOWĄ 100 ml odparowywać w łaźni wodnej (naczynie z nalewką wstawić do drugiego z gorącą wodą) aż do uzyskania gęstego płynu.

Dodać do tak uzyskanego roztworu około 100 gram wazeliny lub też masła shea, czy oleju kokosowego i dobrze wymieszać. (idealnie utrzeć ze sobą razem)

Przechowywać w lodówce w pudełeczku najlepiej po jakimś kremie.

Zastosowanie maści propolisowej:

Przy grzybicy stóp smarować chore miejsca grubą warstwą maści najlepiej na wieczór owijając stopę cienką torebką foliową i nakładając skarpetkę.

Przy oparzeniach, odmrożeniach, skaleczeniach, ranach, owrzodzeniach, czyrakach, odleżynach nakładać na chore miejsca niezbyt grubą warstwę maści dwa razy dziennie.

Można też żuć grudkę propolisu (czystego składnika) kilka razy dziennie. Także uwalnia się do organizmu i działa.

UWAGA osoby cierpiące na alergię powinny zachować ostrożność

Skład:

propolis 100%

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Zawartość:

50g

Producent:

PASIEKA LEBAN

propolis surowiec czysty na nalewkę granulki lub też grudki propolisu kit jako surowiec naturalny oraz jego zastosowanie

Produkty powiązane