Kategorie Bloga

Główna

Olejek Eteryczny anyżowy 10ml AROMATIKA

4820031050616

AROMATIKA »

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Dostępny

Ostatnie egzemplarze!

17,90 zł

179,03 zł za 100ml

Więcej informacji

Anyżowy olejek eteryczny Aromatika to olejek eteryczny pozyskiwany z owoców anyżu. Dziś owoce anyżu i otrzymywane z nich olejki są szeroko stosowane w perfumerii, mydlarstwie i kosmetyce. Pomoże Ci zadbać o skórę i włosy, wyeliminować nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu. Olejek anyżowy stosuje się w celu zwiększenia elastyczności skóry, normalizacji równowagi wodno-tłuszczowej, zwiększenia ogólnego kolorytu oraz nadania jej młodego i zdrowego wyglądu. 

Sposób produkcji olejku anyżowego

Olejek anyżowy (Oleum Anisi) o charakterystycznym zapachu i dobroczynnych właściwościach zyskał dużą popularność na świecie. Otrzymywany jest w drodze destylacji z parą wodną (destylacja parowa) z rozdrobnionych owoców (nasion) rośliny jednorocznej Anisum vulgare Gaertn lub Pimpinella anisum L., rodzina Seler (Apiaceae).

Łączenie anyżu z olejkami

Całkowicie uzupełniające olejki anyżowe, które doskonale uzupełniają jego aromat, nie za bardzo. Ten olejek eteryczny można uzupełnić tylko oregano, gałką muszkatołową, szałwią, trawą cytrynową, czarnym pieprzem, egzotyczną werbeną lub olejkiem z lauru. W celach kosmetycznych olejek anyżowy szczególnie dobrze łączy się z olejkami aromatycznymi ylang-ylang, lawendy, mięty, paczuli, świerka, drzewa sandałowego, kopru włoskiego, szałwii, eukaliptusa firmy Aromatika.

Sposoby aplikacji olejku anyżowego Aromatica

Wzbogacenie kosmetyku: 3-5 kropli olejku anyżowego (lub jego mieszanki z innymi olejkami eterycznymi w równych częściach) wymieszane z 10-15 g (ml) bazy (olej roślinny, krem, tonik, balsam, maseczki, szampony, balsamy itp.).

Masaż: Wymieszaj 3-5 kropli olejku anyżowego z 1-2 łyżkami oleju roślinnego na bazie (brzoskwinia, migdał, jojoba, pestki winogron itp.) lub wybrany krem.

Kąpiele: Do napełnionej wanny (37-38 °C) dodaj 3-5 kropli olejku anyżowego, wstępnie wymieszanego z 1-2 łyżkami emulgatora (mleko, miód, sól morska lub sól kuchenna). Czas zabiegu 10-15 minut

Sauna: Do aromatyzowania powietrza w wannie i saunie poprzez nałożenie 2-3 kropli olejku anyżowego na gorące kamienie rozpuszczone w 500 ml wody.

Medalion aromatyczny: do medalionu aromatycznego wkrapla się 2-3 krople olejku.

Aromatyzacja pomieszczenia: Dodaj 3-4 krople (15 m²) czystego olejku anyżowego lub jego mieszankę z innymi olejkami do lampy aromatycznej wypełnionej wodą i zapal świeczkę. Aromat wypełni pomieszczenie. W przypadku braku lampy aromatycznej olejek można nałożyć na serwetkę lub dodać do kubka gorącej wody i umieścić na grzejniku. Czas trwania zabiegu to 15-30 minut.

Uwaga: tylko do użytku zewnętrznego. 

W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć dużą ilością wody. Zwiększenie dawki może powodować zawroty głowy.

Warunki przechowywania: przechowywać szczelnie zamknięte, w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze nieprzekraczającej +25°C. Unikaj bezpośredniego światła słonecznego.

Składniki (INCI):  Pimpinella Anisum Seed Oil

Olejek eteryczny otrzymuje się z nasion jednorocznej rośliny, anyżu zwyczajnego, metodą destylacji z parą wodną.

Właściwości anyżu:

  • antydepresyjne,

  • łagodzi napięcie nerwowe,

  • normalizuje równowagę hydro – lipidową skóry,

  • zwiększa jej jędrność,

  • zmniejsza podrażnienia,

  • stanowi afrodyzjak.

W 100% naturalny

Producent: Aromatika, Ukraina

Pojemność: 10ml

TEST ALERGICZNY


Zanim zastosujemy olejek eterycznych na skórę powinniśmy przeprowadzić test alergiczny. Do tego celu przygotowujemy mieszankę testową. Wystarczy połączyć łyżkę oleju roślinnego kosmetycznego lub na przykład oliwy z oliwek, oleju kokosowego z 1-2 kroplami olejku eterycznego który wybraliśmy. Na wewnętrznej części zgięcia łokcia, należy rozprowadzić na skórze niewielką ilość przygotowanej mieszanki testowej. Jeżeli w okresie doby po zastosowaniu/nałożeniu mieszanki testowej nie wystąpi reakcja alergiczna (zaczerwienienie swędzenie lub pieczenie skóry) ten olejek można stosować w kontakcie z naszą skórą. Wskazane jest przeprowadzenie takie próby dla każdego wybranego olejku który zamierzamy stosować na skórę. U osób o wrażliwej skórze bezpośrednio po nałożeniu mieszanki testowej może wystąpić uczucie pieczenia lub mrowienia skóry. Jeżeli minie po kilku minutach podobnie zachowa się nasza skóra w przypadku późniejszego zastosowania.


OLEJKI ETERYCZNE AROMATIKA, to 100% naturalne olejki eteryczne pochodzące z wielu krajów i stref klimatycznych Świata. Są pozyskiwane przez destylację, ekstrakcję, lub tłoczenie na zimno. W ich składzie pozostają naturalne substancje wchodzące w skład surowca roślinnego z jakiego zostały pozyskiwane. Olejki Aromatica nie są rozcieńczane ani nanoszone na inne oleje. Nie zawierają barwinków, konserwantów ani sztucznych dodatków. Kolor, Gęstość i Zapach to cechy zmienne i różne dla różnych rodzajów olejków eterycznych.

Olejki eteryczne i oleje kosmetyczne AROMATIKA, posiadają certyfikaty jakości. Ich jakośc jest badana przez Ukraiński Instytut Zdrowia i Urody w Kijowie, a także przez naukowców w Polsce. Na Ukrainie oryginalne olejki AROMATICA można kupić w aptekach.

Oryginalne olejki Aromatika dostępne w ofercie sklepu MojaNatura.pl posiadają etykiety w języku ukraińskim, wraz z dołączonymi stosownymi tłumaczeniami w języku polskim.

Szeroki wybór olejków Aromatika dostępnych w sklepie MojaNatura.pl zaspokoi oczekiwania, nawet bardzo wyrafinowanych zwolenników Aromaterapii.

Produkty powiązane