Kategorie Bloga

Główna

Olej sezamowy 250ml OLVITA

5907591923310

OLVITA »

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Dostępny

Ostatnie egzemplarze!

29,90 zł

Więcej informacji

Olej sezamowy 250ml

Powstaje w wyniku tłoczenia na zimno obłuszczonych nasion sezamu. Sezam to nasiona oleiste o wysokim stopniu zaolejenia, sięgającym 50 - 60%. W profilaktyce pro zdrowotnej przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi, a także zbyt wysokiego poziomu cholesterolu. Zawarta w oleju sezamina wykazuje działanie hamujące syntezę i wchłanianie cholesterolu. Ponadto zawarta w oleju sezamina będąc silnym antyutleniaczem wykazuje zdolności zmiatania wolnego rodnika (Espin, Soler-Rivas, Wichers 2000) Duża zawartość NNKT w profilaktyce zdrowotnej wpływa na minimalizację ryzyka miażdżycy, i niedokrwiennej choroby serca. Olej ten polecany jest również w przypadku zaparć, spożywany systematycznie skutecznie reguluje wypróżnianie.

Skład

W swoim składzie ma przeważającą część nienasyconych kwasów tłuszczowych 84-90%, które odgrywają kluczową rolę w zachowaniu zdrowia. Olej sezamowy zawiera jednonienasycony kwas oleinowy 35-45% i wielonienasycony kwas linolowy 40-50%. Zawiera również flawonoligniany wśród nich sezamina będąca silnym antyoksydantem.

Wartość energetyczna w 100 g produktu: 900kcal(3700kJ)
Wartość odżywcza w 100 g produktu:

białko:0g ,

węglowodany:0g ,

tłuszcz:100g  

Zastosowanie


Olej sezamowy znajduje zastosowanie zarówno w przemyśle spożywczym jak i kosmetycznym. Zimnotłoczony, nieoczyszczony olej sezamowy idealnie nadaje się do celów pielęgnacyjnych i gojących. Dba o każdy rodzaj skóry, łagodząc podrażnienia, nawilżając i chroniąc ją. Jest bezpieczny do stosowania u dzieci i niemowląt. Wchodzi w skład najlepszych oliwek dla dzieci, stosowanych do natłuszczania skóry dziecka po każdej kąpieli.

Jako środek dodawany do potraw stosuje się go w profilaktyce zdrowotnej dotyczącej układu krążenia. Przysłużyć się może między innymi obniżeniu ciśnienia krwi oraz zmniejszeniu wchłaniania i produkcji złego cholesterolu. Przeciwdziała powstawaniu miażdżycy oraz chorób układu krążenia. Olej ten polecany jest także w przypadku zaparć, a spożywany systematycznie skutecznie reguluje pracę jelit.Pojemność:

250ml

Producent:

OLVITA

Opinie

Napisz opinię

Olej sezamowy 250ml OLVITA

Olej sezamowy 250ml OLVITA

Napisz opinię

Produkty powiązane