Kategorie Bloga

Główna

Szungit Naturalny filtr do wody 500g FITOBIOTECHNOLOGIE

4823015915192

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

39,90 zł

Więcej informacji

Oryginalny Szungit KARELSKI Targowyj Dom jest także dostępny w naszym sklepie Moja Natura i jest coraz bardziej popularny w Polsce.

Co to jest szungit?

To naturalny uniwersalny filtr, nazywany jest także czarnym kamieniem. Dzięki poznanej zdolności do oczyszczania wody, a także absorbowania zawartych w wodzie zanieczyszczeń, szungit jest specyficznym minerałem. Absorbuje on na swojej powierzchni nawet do 95% zanieczyszczeń zawartych w wodzie, a więc usuwa substancje szkodliwe, zmętnienie, nadając wodzie jej naturalny źródlany smak.

Szungit to rodzaj bezpostaciowego węgla kopalnego o wysokiej zawartości pierwiastka węgla (do 99% masy)

Jak działa szungit?

SPRAWDZILIŚMY PRZEWODNICTWO PRĄDU CZYLI SPECYFICZNĄ CECHĘ FIZYCZNĄ AUTENTYCZNEGO SZUNGITU  -   TEN BARDZO DOBRZE PRZEWODZI PRĄD ELEKTRYCZNY !!!

Czarny minerał nasyca wodę w potrzebne mikro i makroelementy oraz oczyszcza wodę głównie z zawartych w niej metali ciężkich czy żelaza koloidalnego spotykanego w rurach wodociągowych. Czarny minerał usuwa z wody szkodliwe dla organizmu ludzkiego substancje. Neutralizuje i wyłapuje też nitraty i nitryty, dioksyny, produkty ropopochodne, fenole, związki chloro organiczne a także niektóre inne substancje chemiczne.

Szungit nie posiada właściwości do uzdatniania wody. Należy stosować go do wody, która jest już uzdatniona!

Wykazuje też działanie przeciw utleniające na wodę.

Węgiel skutecznie wiąże toksyny

Ta jego właściwość jest wykorzystywana przez ludzi od lat. Przyjmujemy węgiel aktywny w przypadkach zatruć. Filtry z węglem aktywowanym do wody są najskuteczniejsze. Filtry węglowe są stosowane w maskach przeciwgazowych ratujących życie.

Naturalny czarny kamień, który jest specyficzną fulerenową odmianą węgla, jeżeli chodzi o jego specyficzne oczyszczające właściwości, jest bardzo ciekawy. Kamienie szungit które są składnikiem tego produktu są całkowicie naturalnego pochodzenia z Karelii. Zastosowanie czarnego minerału jest bardzo szerokie. Prosta metoda oczyszczania nim wody opisane jest powyżej. Filtrowanie wody Szungitem jest wyjątkowo proste i każdy w domu może je stosować. Opinie osób stosujących szungit do oczyszczania wody są zwykle pozytywne. Szungit w Polsce można kupić też w sklepach Allegro, jednak ceny są podobne. Informacje na temat szungit szlachetny łatwo znaleźć na forum o zdrowym odżywianiu na przykład Urodaizdrowie.pl co istotne prawdziwy szungit ma czarny kolor.

Jak czarny kamień z Rosji wpływa na młodość i zdrowie?

Woda Szungitowa jest idealna do zastosowań kosmetycznych. Stosowana do codziennego mycia zwiększa elastyczność i tonus skóry, likwiduje drobne zmarszczki, łuszczenia się, obrzęki. Zwłaszcza w przypadkach skóry szczególnie wrażliwej woda szungitowa jest bardzo przydatna, ze względu na fakt, iż po absorpcji przez szungit substancji szkodliwych w niej zawartych jest czysta i wolna od tych jej składników które mogą podrażniać skórę. Fullereny szungitu przywracają wodzie strukturę dermalną przez co przyspieszają proces regeneracji. Szczególnie korzystnie wpływają także na objawy trądziku młodzieńczego służąc do przemywania cery trądzikowej. Szungit przywraca atrakcyjność i piękno. Szungit to nic innego jak tylko Naturalne oczyszczanie wody przy pomocy minerału. Szungit może sprzedać także apteka, jednak apteki tego nie robią, aby opinie na ich temat były niezmienne. Szungit ma szerokie stosowanie. Uzdatnianie wody za pomocą szungitu jest stosowane w Rosji tam też robi się badania wody po przejściu przez filtry szungitowe.

Także płukanie włosów przygotowaną wcześniej wodą szungitową chroni je przed wypadaniem oraz zapobiega łysieniu i wzmacnia cebulki. Przy okazji dzięki swojej miękkości i wolności od wychwytywanych przez ten naturalny filtr substancji balastowych nadaje włosom blasku i jedwabistości. Szungit strukturyzuje wodę w trakcie zanurzenia. Znane jest zastosowanie naturalnego szungitu w kosmetykach, mydłach i temu podobnych produktach. Żywy Kamień tak też bywa opisywany szungit na forach i grupach dyskusyjnych.

Ciekawym zastosowaniem szungitu ze względu na jego zdolność do przewodzenia prądu jest zastosowanie kruszywa szungitowego do wytwarzania spoiw cementowych przewodzących prąd elektryczny. Badania takie prowadzone są na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie na Katedrze Technologii Materiałów Budowlanych.

Pochodzenie czarnego kamienia

Szungit jest najstarszym z występujących na Ziemi minerałów węglowych(odmiana atopowa węgla). Posiada wyjątkową matrycę węglową a jego złoża pochodzą sprzed 2 miliardów lat. Molekuły takiego rodzaju węgla nazywane są fullerenami. Badaniem fullerenów zajmowali się angielscy i amerykańscy uczeni i w 1996 r. za te badania zostali nagrodzeni Nagrodą Nobla. Na świecie ten naturalny filtr wody pitnej do domu wydobywany jest tylko w jednym miejscu na świecie czyli w Karelii. Karelski czarny minerał od tysięcy lat działa w ten sam sposób: czyli poprawia jakość wody oczyszczając ją.

Woda Szungitowa jest również idealna do zastosowań kosmetycznych. Stosowana do codziennego mycia zwiększa elastyczność i tonus skóry, likwiduje drobne zmarszczki, łuszczenia się oraz obrzęki. Przefiltrowana woda jest szczególnie przydatna w przypadkach skóry wrażliwej, ze względu na fakt, iż po absorpcji przez filtr substancji szkodliwych w niej zawartych woda jest czysta i wolna od tych składników które mogą podrażnić skórę. Ponadto, ten naturalny filtr nasyca wodę w cenne mikroelementy. Fullereny czarnego minerału przywracają wodzie strukturę dermalną przez co przyspiesza ona proces regeneracji. Szczególnie korzystnie wpływa również na objawy trądziku młodzieńczego. Także płukanie włosów przygotowaną wcześniej wodą szungitową pomoże nam ochronić je. Woda czystsza dla włosów jest korzystniejsza od takiej zanieczyszczonej. Woda szungitowa będzie przydatna przy włosach z łupieżem osłabionych cebulkach czy wypadaniu. Opinie o Szungicie w kosmetyce często pojawiają się na forum w sieci tak że bez problemu można ich tam poszukać.

Szungit był znany w Rosji już od bardzo dawna a swojego czasu nazywany był kamieniem aspidowym dynastii Romanowych a w szczególności Michała Fiodorowicza. Wg. niektórych źródeł Piotr I cierpiący na problemy żołądkowe po wypróbowaniu wody szungitowej wydał rozporządzenie, w którym zalecał aby każdy żołnierz nosił go przy sobie, co mogło okazać się nie bez znaczenia podczas wygranej przez armię rosyjską Bitwy pod Połtawą 8 lipca 1709 roku. Armia szwedzka wraz z królem Karolem XII miała się wtedy rozchorować czego przyczyną mogło być picie przez ich żołnierzy zanieczyszczonej i nieoczyszczonej wody. Dla porównania armia rosyjska miała na wyposażeniu bryłki szungitowe, co z kolei mogło przyczynić się do zachowania zdrowia przez rosyjskich żołnierzy co w konsekwencji doprowadziło do zwycięstwa tych właśnie wojsk. Niewykluczone, że to właśnie wpływ szungitu na wynik bitwy zadecydował o decyzji Piotra I w 1719 roku na wybudowanie pierwszego w Rosji uzdrowiska "Marcjalne Wody", którego nazwa pochodzi od rzymskiego boga wojny, Marsa

Jak stosować naturalny filtr do wody?

Przepis:

Dokładnie przepłukać czarny minerał pod bieżącą wodą. Ważne jest dokładne wypłukanie do momentu aż bryłki czarnego kamienia przestaną brudzić ręce. Można użyć szczoteczki do dokładnego oczyszczenia bryłek.

Stosuje się odpowiednio na 150 gr szungitu 2-3 litry wody oraz na 500 g szungitu na ok 10 litrów wody. Można indywidualnie sobie odważyć i zastosować np 50 gr na 1 l wody.

Wodę z szungitem należy odstawić na 3 dni. Najlepiej przykryć aby nie dostały się do niej zanieczyszczenia , kurz i postawić w ciemnym miejscu lub nawet w lodówce. Po tym czasie woda szungitowa jest gotowa do użycia.

Kolejna woda może być już znacznie krócej, bo wystarcza jej jeden dzień zanurzania/moczenia. Szungit nadaje wodzie strukturę fularenową- fularen C60

Koniecznie wodę szungitową przygotowujemy w szklanym naczyniu i do szklanych naczyń zalewamy gotową.

Można gotować wodę szungitową i przygotowywać na niej wszelkie potrawy.
Warto pamiętać, że fulereny, które z szungitu wykazują specyficzne dla niego właściwości, jest z czasem coraz mniej, przez co z czasem obniżają się pożądane właściwości szungitu, dlatego wskazane jest jego wymienianie co jakiś czas (np co 3-6 miesięcy).

Substancje szkodliwe jakie są usuwane przez Szungit Filtr :

 • metale ciężkie

 • azotany i azotyny

 • chlorowane węglowodory

 • pestycydy

 • dioksyny

 • fenole

 • produkty naftowe

Skład:

 • 95% węgla (fulerenów)
 • tlenek krzemu
 • tlenek glinu
 • ponad 20 makro i mikroelementów
 • ślady H (wodór), O (tlen), N (azot), S (siarka)

Na podstawie składu naturalnego filtru, można łatwo zauważyć że czarny minerał nasyca wodę w zawarte w nim mikro i makroskładniki.

Masa:

500g

Producent:

FitoBiotechnologie, Ukraina

Gdzie kupić prawdziwy Szungit?

Oryginalny karelski minerał kupić można w sklepie Moja Natura 500 g w cenie 29,90 zł.

Na temat czarnego minerału i jego zastosowania wypowiada się i pisze znana polska naturoterapeutka Barbara Kazana.

W ostatnim numerze czasopisma NEXUS Nowe Czasy 1-2 2020 można znaleźć szeroki artykuł Valerie Burke opisujący zastosowanie w medycynie ludowej czarnego minerału a także zagadnienie ochrony przed promieniowaniem jonizującym. Warto przeczytać ten artykuł.

Dodatkowe informacje na temat Szungitu możemy odnaleźć w poniższym artykule:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4385026/pdf/11671_2015_Article_767.pdf

którego autorami są: Serhii Volodymyrovich Krasnovyd, Andriy Andriyovich Konchits, Bela Dmytrivna Shanina, Mychajło Jakowycz Walach, Igor Bogdanowicz Januszuk, Volodymyr Olexsandrovych Yukhymchuk, Andrij Wołodymyrowicz Jefanow oraz Mykoła Andrijowicz Skoryk.

Produkty powiązane