Kategorie Bloga

Główna

Ksylitol Brzozowy Finlandia 500g GRANUM

0000005931

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Produkt chwilowo niedostępny

25,60 zł

Więcej informacji

Ksylitol Brzozowy Finlandia 500g GRANUM

Ksylitol jest rodzajem specyficznego cukru pozyskiwanym z naturalnych źródeł takich jak na przykład drzewa, kukurydza, warzywa i owoce. W procesie trawienia jest on też wytwarzany w naszym organizmie. Wygląd jak i smak ksylitolu jest bardzo podobny do białego cukru, jednak ze względu, przede wszystkim na niższy indeks glikemiczny jest od niego znacznie zdrowszy. Ksylitol fiński jest naturalnym słodzikiem wysokiej jakości. Jest on pozyskiwany z drewna drzew liściastych najczęściej z drewna brzozy.

Ksylitol pomimo swojego słodkiego smaku zawiera ok 40% mniej kalorii (zaledwie 240 kalorii na 100g) oraz wspomniany niższy indeks glikemiczny od białego cukru. Dlatego jest on dobrą alternatywą dla osób z nadwagą, cukrzycą oraz w trakcie redukcji wagi.

Ksylitol można stosować tak samo jak biały cukier (do kawy, herbaty, deserów). Jedynie nie nadaje się on do wypieków drożdżowych. Stosowanie ksylitolu należy zaczynać ostrożnie, ponieważ ksylitol w większych ilościach może wywołać działanie przeczyszczające.

Skład:

100% ksylitol brzozowy

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować dla dzieci poniżej 3 roku życia.

Uwagi:

Organizm ludzki powinien przyzwyczaić się stopniowo do wytwarzania większej ilości enzymu trawiącego, z tego powodu ksylitol należy wprowadzać do diety stopniowo. Najlepiej jest zacząć od 1-2 łyżeczki na dobę i regularnie zwiększać jego ilość. Po okresie około 2-3 tygodni można stosować ksylitol tak samo jak stosowany wcześniej biały cukier.

Produkt może zawierać śladowe ilości glutenu, orzechów ziemnych, nasion sezamu,gorczycy oraz soi.

Kraj pochodzenia:

Finlandia

Zawartość:

500g

Producent

GRANUM

O Producencie:

Granum (dawniej Grupa MTS) jest firmą produkującą oraz sprzedającą szeroki wachlarz produktów, z których wiele z nich opartych jest o naturalne składniki. Firma sprowadza towar od sprawdzonych dostawców z wielu krajów świata. W asortymencie firmy klienci znajdą między innymi surowce zielarskie, olejki eteryczne czy suplementy diety. Wszystkie produkty są konfekcjonowane przez tą firmę co daje gwarancję świeżości.

Nieustanny nadzór Inspekcji Sanitarnej oraz przestrzeganie procedur produkcji powodują, że klient dostaje taki produkt jaki zamawia i jest on wysokiej jakości. Jednym z bardziej popularnych produktów producenta jest z pewnością szeroko wykorzystywany teraz olej kokosowy nierafinowany, znajdujący swoje zastosowanie zarówno w kosmetyce jak i jako olej spożywczy.

Firma śledzi na bieżąco trendy na rynku co pozwala firmie opracowywać nowe i ciekawe produkty, na które jest obecnie zapotrzebowanie. GRANUM to firma, która rodziła się z idei. Z pasji, która pozwoliła połączyć różnych ludzi i w konsekwencji zbudować firmę o ogólnopolskim zasięgu.

Opinie

Napisz opinię

Ksylitol Brzozowy Finlandia 500g GRANUM

Ksylitol Brzozowy Finlandia 500g GRANUM

Napisz opinię

Produkty powiązane