Kategorie Bloga

Główna

Pierzga w miodzie 440g LEBAN

5902020918479

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Produkt chwilowo niedostępny

52,50 zł

Więcej informacji

Pierzga w miodzie 440g LEBAN

Pierzga (20%) w miodzie 440g LEBAN

Pierzga to inaczej zmagazynowany przez pszczoły robotnice przefermentowany z udziałem enzymów wydzielanych przez pszczoły pyłek kwiatowy.

Pszczoły znoszą w trakcie swoich lotów pyłek kwiatowy do ula a następnie magazynują go w komórkach plastra utworzonych na węzie. Tak zgromadzony pyłek poddawany jest fermentacji mlekowej z udziałem enzymów wydzielanych do pyłku przez pszczoły. Jest to proces fermentacji beztlenowej zachodzący w temparaturze około 35 stopni Celsjusza, takiej jaką pszczoły na stałe utrzymują w ulu.

Tak przefermentowany pyłek kwiatowy zmienia kolor na brunatno brązowy i ma kwaskowy smak. Pierzga jest naturalnym wyjątkowo wartościowym i bogatym w składniki odżywcze pokarmem dla larw, młodych pszczół a także dla matki pszczelej.

W zależności od okresu ilość pierzgi w ulu jest różna. Zależy to od stopnia rozwoju rodziny a także możliwości zdobycia odpowiedniej ilości pyłku przez pszczoły. Zazwyczaj najwięcej pierzgi w ulu jest w okresie wiosennym a także póżnym latem.

Odzyskiwanie pierzgi zgromadzonej w plastrach jest procesem żmudnym i pracochłonnym. Grudki pierzgi bywają "wydłubywane" ręcznie lub wcześniej zebrane plastry poddaje się silnemu przemrożeniu a następnie mieleniu które pozwala na oddzialenie pierzgi od wosku pszczelego. Najlepsza jakościowo pierzga świeżych o żółtym wosku poddanych w bieżącym roku a nie z przupadkowych starszych plastrów, które były wcześniej kilkukrotnie zaczerwione. Następnie tak pozyskane granulki pierzgi poddawane są mieleniu i kremowane z miodem lub suszone i sprzedawane jako pierzga sucha w naturalnych granulkach. Granulki pierzgi mają wielkośc komórki plastra pszczelego czyli około 5-5,5 mm średnicy. Pierzgę można przyjmować spożywając bezpośrednio przez ssanie w ustach jej granulek w ilości do 2 łyżeczek dziennie, a także rozpuszczając ją w letniej wodzie.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest przygotowywana przez pszczelarzy pierzga w miodzie, w której zazwyczaj udział pierzgi stanowi 20% a pozostała częśc produktu to zazwyczaj miód wielokwiatowy lub miód akacjowy. Tak przygotowana pierzga w miodzie jest łatwa do spożycia i bardzo smaczna.

Pierzga wspomaga osłabiony organizm, chroni przed infekcjami, może być spożywana przez osoby w każdym wieku. Najlepiej przyjmować 2 razy dziennie po około jednej łyżeczce czystej pierzgi lub łyżkę stołową pierzgi w miodzie dziennie.

Stosowanie:

1-2 łyżeczki dziennie

UWAGA osoby cierpiące na alergię powinny zachować ostrożnośćSkład:

pierzga 20% miód wielokwiatowy 80%Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.Zawartość:

440gProducent:

PASIEKA LEBAN

Produkty powiązane