Kategorie Bloga

Główna

Olejek eteryczny wetiwerowy 5ml PRANARÔM

5420008506529

PRANARÔM »

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Produkt chwilowo niedostępny

41,50 zł

830,00 zł za 100ml

Więcej informacji

Vetiveria zizanoides


Pochodzenie: Haiti


Rozmiar: 5ml

Synonimy: Vetivert, Khus-khus, Khas-khas, Vetiveria zizanioides, Akar wangi, Larasetu, Nara wastu, Kusu kusu, Vetyvr

Uprawa: ekologiczna uprawa USDA i EcoCert na Haiti

Składniki (INCI): 100% olejek eteryczny Vetiver, certyfikowany organiczny przez USDA i EcoCert

Ekstrakcja: destylacja wodna/parowa korzeni wetywerii

Aktywne składniki: Izowalencenol, Khusimol, α-Vetivone, β-Vetivone

Lepkość: lepki

Kolor: ciemny bursztyn/głęboka oliwkowa zieleń

Ten olejek eteryczny, destylowany z korzeni trawy Vetiver, ma głęboki, drzewny, dymny zapach.  Vetiver ma promować ugruntowany, skoncentrowany stan umysłu.

Typowe zastosowania: Prosta inhalacja wetywerii dłonią może pomóc w utrzymaniu spokojnego, pewnego sposobu myślenia. Ta metoda może być również stosowana do promowania snu i relaksu. Zmieszany z olejem nośnikowym, Vetiver doskonale nadaje się do masowania bolących mięśni i stawów po wysiłku fizycznym lub wysiłku. 

Aby uzyskać czystą, odżywioną skórę, zmieszaj z olejem nośnikowym i nałóż na obszary problemowe.

Aromat Vetiver jest silny – na początek zalecana jest jedna kropla lub mniej.

Zalecenia dotyczące mieszania: Bergamotka, czarny pieprz, czarny świerk, wrotycz pospolity, kardamon, cytronella, szałwia muszkatołowa, cytronella, eukaliptus citriodora, koper włoski, geranium różany, imbir, grejpfrut, jagoda jałowca, lawenda, trawa cytrynowa, słodka pomarańcza, palmarosa, paczula, mięta pieprzowa , sandałowiec, sosna zwyczajna, 

Informacje dotyczące bezpieczeństwa: Nie zalecamy do dyfuzorów.  Nie stosować w okresie ciąży.

Rozcieńczenie miejscowe: 0% – można stosować w stanie nierozcieńczonym.

Główne składniki chemiczne:

β-Wetivene

                                                        6.98

β-wetywon

                                                        2,24

Chusimol

                                                        9.48

α-Wetywon + Izokalencenol

                                                        3,93

Trwałość: 6-8 lat w odpowiednich warunkach

Przechowywanie: Przechowywać z nakrętką szczelnie zamkniętą, w pozycji pionowej, z dala od bezpośredniego źródła ciepła i światła słonecznego.

Uwagi: Olejek jest bez GMO, bez pestycydów, bez insektycydów, bez dodatków, bez glutenu, wegański, bez dodatku oleju nośnikowego.

JAK STOSOWAĆ OLEJKI ETERYCZNE (ZEWNĘTRZNIE):


Aby zwiększyć efektywność zastosowania olejków eterycznych często łączy się je w kompozycje z innymi olejkami eterycznymi lub też wybranymi roślinnymi olejami kosmetycznymi. Należy pamiętać że Olejki eteryczne nie powinny być stosowane nierozcieńczone.

ZABIEGI PIELĘGNACJI TWARZY
1 kroplę olejku eterycznego, dodać do porcji kosmetyku lub kremu na twarz. Dodawać i dokładnie wymieszać bezpośrednio przed zastosowaniem kosmetyku. Tak wymieszamy kosmetyk, z dodatkiem olejku eterycznego należy wmasować w skórę uważając, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z oczami. Gdyby doszło do kontaktu z oczami należy niezwłocznie przemyć obficie oczy wodą.

ZABIEGI PIELĘGNACYJNE CIAŁA
olejek eteryczny i stosowany kosmetyk do pielęgnacji ciała, należy połączyć w stosunku 1-3 krople olejku lub przygotowanej mieszanki olejków na każde 10 ml kosmetyku do pielęgnacji ciała. Składniki te należy łączyć ze sobą, bezpośrednio przed wmasowaniem w skórę ciała.PEELINGI CIAŁA
50 ml drobnego cukru czy soli należy połączyć z 30 ml oleju oraz 2-3 kroplami olejku eterycznego. Można także dodać olejek do gotowego lub przygotowanego inaczej peelingu dozując 1 kroplę olejku na każdą porcję peelingu.KĄPIELE WODNE W WANNIE
do wanny wypełnionej wodą o odpowiedniej preferowanej temperaturze należy zakroplić 2-8 kropli olejku lub przygotowanej mieszanki olejków. Ilość użytego olejku eterycznego zależy od objętości wanny a także preferencji osoby używającej. Należy zacząć od ilości mniejszych i dopasowywać je w kolejnych kąpielach. Aby wzbogacić wartość i efekty kąpieli można równocześnie z olejkami eterycznymi dodać do wody w wannie soli do kąpieli, wybranego olejku kosmetycznego a nawet ekstraktu lub odwaru/naparu ziołowego. 

MASAŻE RELAKSUJĄCE
olejek eteryczny i bazę (olej roślinny kosmetyczny lub inna baza), należy łączyć w proporcjach od 2 do 4 kropli olejku lub przygotowanej mieszanki olejków na każde 10 ml bazy (olej roślinny kosmetyczny lub inna baza). Składniki preparatu do aromaterapeutycznego masażu łączyć należy bezpośrednio przed stosowaniem zabiegu/masażu.

INHALACJE
do pojemnika wypełnionego gorącą wodą (ok 2-4 l) należy dodać 1-2 krople wybranego olejku eterycznego. Głowę nakryć ręcznikiem i pochylić bezpośrednio nad pojemnikiem, Podczas inhalacji należy koniecznie zamknąć oczy aby nie doszło do ich podrażnienia. Inhalować od 3 do 10 minut lub ostygnięcia wody.

KOMINKI DO AROMATERAPII
do kominka z wodą zakroplić 3-6 kropli olejku lub przygotowanej mieszanki olejków. Można zakroplić jednocześnie kilka pojedynczych olejków równocześnie. Olejki posiadają bardzo mocny naturalny zapach dlatego warto zacząć od mniejszych ilości, aby zapach nie był zbyt mocny i z kolejnymi stosowaniami dopasowywać ilość olejków do własnych preferencji.

NAWILŻACZE POWIETRZA Z FUNKCJĄ AROMATERAPII
to bardzo dobre rozwiązanie łączące w sobie nawilżanie powietrza a także funkcję wykorzystywania olejków eterycznych. Posiadają one specjalne koszyczki do aromaterapii. Stosujemy 2-4 krople olejku najlepiej na wacik kosmetyczny lub specjalnie do tego przeznaczoną gąbkę znajdującą się w urządzeniu. Zaleca się stosowanie do 5 kropli olejków lub przygotowanej kompozycji olejków. Nawilżacze powietrza z koszyczkiem do aromaterapii bez wątpienia zyskują na popularności, ze względu na łatwość i ekonomię użytkowania w aromaterapii.

ODŚWIEŻACZE DO SZAFY

zazwyczaj i najczęściej stosuje się do tego celu olejek lawendowy. Dzięki jego stosowaniu przechowywane w szafie ubrania zyskują przyjemny, świeży zapach. Ważnym i praktyczną funkcją jest to, że zapach olejku lawendowego skutecznie odstrasza mole. Jeżeli jednak lubimy inny zapach można z powodzeniem użyć zgodnego z naszym gustem olejku

TEST ALERGICZNY


Zanim zastosujemy olejek eterycznych na skórę powinniśmy przeprowadzić test alergiczny. Do tego celu przygotowujemy mieszankę testową. Wystarczy połączyć łyżkę oleju roślinnego kosmetycznego lub na przykład oliwy z oliwek, oleju kokosowego z 1-2 kroplami olejku eterycznego który wybraliśmy. Na wewnętrznej części zgięcia łokcia, należy rozprowadzić na skórze niewielką ilość przygotowanej mieszanki testowej. Jeżeli w okresie doby po zastosowaniu/nałożeniu mieszanki testowej nie wystąpi reakcja alergiczna (zaczerwienienie swędzenie lub pieczenie skóry) ten olejek można stosować w kontakcie z naszą skórą. Wskazane jest przeprowadzenie takie próby dla każdego wybranego olejku który zamierzamy stosować na skórę. U osób o wrażliwej skórze bezpośrednio po nałożeniu mieszanki testowej może wystąpić uczucie pieczenia lub mrowienia skóry. Jeżeli minie po kilku minutach podobnie zachowa się nasza skóra w przypadku późniejszego zastosowania.WARUNKI PRZECHOWYWANIA NATURALNYCH OLEJKÓW ETERYCZNYCH


-należy przechowywać w temperaturze pokojowej w oryginalnym opakowaniu - buteleczce najlepiej -umieszczonej w załączonym kartoniku.
-każdorazowo po użyciu należy dokładnie zakręcać buteleczkę.
-olejki koniecznie przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci !!
-najlepiej w ciemnym i chłodnym miejscu bez dostępu światła.
-niekorzystne są zmiany temperatury przechowywania olejków eterycznych.
-olejki można przechowywać w lodówce jednak nie należy ich zamrażać.

Produkty powiązane