Kategorie Bloga

Główna

Melisa Lekarska liść 50g NATURA WITA

5902194543620

NATURA WITA »

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Dostępny

7,90 zł

Więcej informacji

Melisa Lekarska liść 50g NATURA WITA

Melisa Lekarska (łac. Melissa officinalis L.) to gatunek rośliny wywodzący się z rodziny jasnotowatych. W kulturach ludowych występuje pod wieloma nazwami np.: pszczelnik, rojownik, matecznik, cytrynowe ziele czy starzyszek. Swoje dzikie stanowiska roślina ma w Afryce Północnej, Europie oraz Azji Zachodniej jednak występuje również poza tymi obszarami. Obecnie jest znana i uprawiana na niemal całym świecie w tym również w Polsce.

Melisa Lekarska to jedno z najbardziej znanych i powszechnych ziół na niemal całym świecie. Powszechnie stosowana jest jako środek na problemy ze snem czy na uspokojenie. Roślinę charakteryzuje subtelny cytrynowy aromat oraz delikatny smak, przez co niekiedy bywa wykorzystywana również w kuchni oraz jako składnik domowych nalewek. Najistotniejszym składnikiem, który obecny jest w liściach melisy są olejki eteryczne, których głównymi składnikami są cytral, cytronelal oraz geraniol. Melisę najczęściej stosuje się w formie naparu z suszu ziołowego, chociaż może ten napar być również przygotowany na bazie świeżo zebranych liści, istotna jest jednak jakość surowca, ponieważ zawarty w liściach olejek eteryczny stanowi główną substancję aktywną rośliny, więc niskiej jakości surowiec może zawierać ograniczoną jego ilość.

Skład:

melisa lekarska liść – 100%

Sposób parzenia:

pełną łyżeczkę suszu wsypać do filiżanki i zaparzać 5-10 minut.

Przechowywanie:

w temperaturze pokojowej, w szczelnym opakowaniu np. puszka, słoik, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Kraj pochodzenia:

Polska

Masa netto:

50g

Producent:

Wyprodukowano dla Natura Wita Sp. z o.o. Kopernia 9, 28-400 Pińczów przez Natur-Vit Sp. z o.o. Bogucice Pierwsze 37, 28-400 Pińczów

Opinie

Napisz opinię

Melisa Lekarska liść 50g NATURA WITA

Melisa Lekarska liść 50g NATURA WITA

Napisz opinię

Produkty powiązane