Kategorie Bloga

Główna

Nowy

Bez Czarny kwiat 50g NATURA WITA

0000011021

NATURA WITA »

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Dostępny

8,70 zł

Więcej informacji

Bez Czarny kwiat 50g NATURA WITA

Bez czarny (łac. Sambucus nigra L.) to gatunek rośliny należącej do rodziny piżmaczkowatych, dawniej zaliczany do rodziny bzowatych. Roślina ta zapewne doskonale znana wielu z nas posiada wiele polskich zwyczajowych nazw: bez lekarski, bez pospolity, bzowina, bzina, a to tylko niewiele z nich. Roślina jest mocno rozprzestrzeniona na terenie całej Europy, w Polsce występuje pospolicie. Obecnie bez czarny wykorzystywany jest jako surowiec zielarski, kosmetyczny, jako roślina ozdobna oraz jadalna, jednak spożycie niedojrzałych oraz nieprzetworzonych owoców może skończyć się zatruciem. Kwiaty czarnego bzu charakteryzują się wysoką zawartością flawonoidów i kwasów fenolowych, ponadto kwasów organicznych, steroli, garbników oraz soli mineralnych, przez co napar przygotowany z kwiatów czarnego bzu może być stosowany z powodzeniem w okresie jesienno-zimowych zachorowań, lub gdy zmagamy się z przeziębieniem czy grypą.

Składniki:

Bez Czarny kwiat 100%

Sposób Przygotowania:

1 łyżeczkę suszu zalać wrzątkiem, pozostawić pod przykryciem na 10 minut

Przechowywanie:

Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, w szczelnym opakowaniu np. puszka, słoik. Chronić przed światłem i wilgocią.

Masa netto:

50g

Kraj Pochodzenia:

Polska

Producent:

Wyprodukowano dla Natura Wita Sp. z o.o. Kopernia 9, 28-400 Pińczów przez Natura Wita Sp. z o.o. Bogucice Pierwsze 37, 28-400 Pińczów

Opinie

Napisz opinię

Bez Czarny kwiat 50g NATURA WITA

Bez Czarny kwiat 50g NATURA WITA

Napisz opinię

Produkty powiązane