Kategorie Bloga

Główna

Nowy

Bez Czarny owoc 100g NATURA WITA

5902194540087

NATURA WITA »

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Dostępny

8,90 zł

Więcej informacji

Bez Czarny owoc 100g NATURA WITA

 

Bez czarny (łac. Sambucus nigra L.) to gatunek rośliny należącej do rodziny piżmaczkowatych, dawniej zaliczany do rodziny bzowatych. Roślina ta zapewne doskonale znana wielu z nas posiada wiele polskich zwyczajowych nazw: bez lekarski, bez pospolity, bzowina, bzina, a to tylko niewiele z nich. Roślina jest mocno rozprzestrzeniona na terenie całej Europy, w Polsce występuje pospolicie. Obecnie bez czarny wykorzystywany jest jako surowiec zielarski, kosmetyczny, jako roślina ozdobna oraz jadalna, jednak spożycie niedojrzałych oraz nieprzetworzonych owoców może skończyć się zatruciem. Owoc bzu czarnego firmy Natura Wita to wysuszone owoce bzu, które są doskonałe do zaparzenia i wypicia, szczególnie w okresie jesiennych i zimowych zachorowań.

 

Składniki:

Bez Czarny owoc 100%

 

Sposób Przygotowania:

1 łyżeczkę suszonych owoców zalać jedną szklanką wrzącej wody, pozostawić na 15 minut pod przykryciem, przecedzić.

 

Przechowywanie:

Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, w szczelnym opakowaniu np. puszka, słoik. Chronić przed światłem i wilgocią.

 

Masa netto:

100g

 

Kraj Pochodzenia:

Polska

 

Producent:

Wyprodukowano dla Natura Wita Sp. z o.o. Kopernia 9, 28-400 Pińczów przez Natura Wita Sp. z o.o. Bogucice Pierwsze 37, 28-400 Pińczów

Opinie

Napisz opinię

Bez Czarny owoc 100g NATURA WITA

Bez Czarny owoc 100g NATURA WITA

Napisz opinię

Produkty powiązane