Kategorie Bloga

Główna

Hericium 60kaps ALTER MEDICA

5907530440700

altermedica »

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Produkt chwilowo niedostępny

29,99 zł

Więcej informacji

Hericium 60kaps

suplement diety

Składniki i zastosowanie Hericium


W grzybach Hericium stwierdzono znaczną obecność potasu, cynku, żelaza, germanu, selenu, fosforu i niewielką ilość sodu. Ponadto występują w nim wszystkie podstawowe aminokwasy oraz polisacharydy i polipeptydy.
Prof. dr Schnitzler z Uniwersytetu Weihenstephan przywiózł Hericium do Niemiec z Azji, gdzie przez wiele lat wykonywał swoją pracę. Między innymi jego badania potwierdziły niektóre właściwości grzyba znane z wcześniejszej literatury.
Soplówka jeżowata posiada znaczne potencjały w zakresie wspomagania układu trawiennego, począwszy od przełyku poprzez żołądek aż do jelit.

Tradycyjna Medycyna Chińska stosuje Hericium szczególnie przy nowotworach żołądka, nieżycie i wrzodach żołądka, wrzodach dwunastnicy i raku przełyku.
Zgodnie z wynikami jednego z badań Hericium znakomicie sprawdza się przy nieżycie żołądka. Ponadto Hericium korzystnie wpływa na odbudowę błony śluzowej żołądka.
Hericium soplówkę jeżowatą można ponadto hodować w podobny sposób jak Shiitake, Reishi i inne w ogrodzie lub na balkonie. Zalecane dzienne spożycie wynosi ok. 100 g świeżych grzybów lub analogicznie 10 g grzybów suchych.

Zgodnie z Tradycyjną Medycyną Chińską rozmaite substancje zawarte w owocniku można efektywnie stosować w profilaktyce następujących chorób:
rak żołądka
nieżyt żołądka
wrzody żołądka
wrzody dwunastnicy
rak przełyku.

Grzyb zwany „Małpią głową” zwiększa odporność organizmu (posiada własności immunostymulujące), działa przeciwzapalnie i przyspiesza gojenie ran. Zawiera też wiele istotnych pierwiastków śladowych (np. Zn, Fe, Se, Ge i in.), minerałów i witamin. Jego działanie odnosi skutek przy wszystkich problemach z układem trawiennym. Nie są znane żadne efekty uboczne zażywania tego grzyba. (Yiu, 1989)
Pewne składniki działają stymulująco na czynnik wzrostu nerwów, co dopuszcza możliwość ewentualnego zastosowania przy zmniejszaniu objawów choroby Alzheimera.
Koncentracja 17 różnych aminokwasów w Hericium, w tym 7 istotnych dla organizmu ludzkiego, jest o 30 – 150% większa w porównaniu z pieczarką, boczniakiem czy Shiitake. (Eisenhut, 1995), (Zhang, 1989), (Yiu, 1989)


Dzięki temu grzyb może być z powodzeniem stosowany jako wysokowartościowy substytut mięsa w diecie wegeteriańskiej. Uniwersytet Techniczny w Monachium, Katedra Warzywnictwa, bada cytotoksyczne działanie ekstraktów grzybów na komórki nowotworowe, typowy test sypkiego podłoża z mączki drzewnej i biotechnologiczną produkcję granulatu grzybów w hodowli wgłębnej (kultura wodna). Testy na cytotoksyczność wyjaśnią, czy granulat wykazuje istnienie ważnych składników podobnych do tych występujących w owocniku.

Skład:

ekstrakt z soplówki jeżowatej (Hericium Erinaceus L.) 10:1, standaryzowany na zawartość polisacharydów, substancje dodatkowe: celuloza (substancja wypełniająca), stearynian magnezu, dwutlenek krzemu (substancje przeciwzbrylające), żelatyna (otoczka kapsułki).

Zawartość dziennej porcji

1 kapsułka

2 kapsułki

Ekstrakt z soplówki jeżowatej

250 mg

500 mg

w tym (20 % polisacharydy)

50 mg

100 mg
Sposób użycia:

1 – 2 kapsułki dziennie, podczas posiłku.Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie zaleca się spożywania produktu przez dzieci, kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Przechowywanie:

przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, nie przekraczającej 25ºC, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Zawartość netto:

60 kapsProducent:

Alter Medica , POLSKA

Opinie

Ocena 
2018-01-05

Ciekawy produkt

Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony skutecznością preparatu.

Napisz swoją opinię

Napisz opinię

Hericium 60kaps ALTER MEDICA

Hericium 60kaps ALTER MEDICA

Napisz opinię

Produkty powiązane