Kategorie Bloga

Główna

Nowy

Dziegieć Brzozowy 80ml GOLDEN FARM

4823015910111

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Dostępny

Ostatnie egzemplarze!

24,90 zł

Więcej informacji

Dziegieć Brzozowy 80ml GOLDEN FARM

Dziegieć Brzozowy to ciemnobrązowa dosyć lepka ciecz, która powstaje w procesie rozkładowej suchej destylacji kory brzozowej. Dziegieć charakteryzuje również dosyć ostry zapach. Jest to produkt naturalny, który obecnie wykorzystywany bywa niekiedy jako składnik kosmetyków lub bywa stosowany na różnego rodzaju problemy skórne na przykład do pielęgnacji skóry dotkniętej łuszczycą łojotokiem czy łupieżem, wykazuje też działanie antyseptyczne. Jest wiele rodzajów dziegciu jak na przykład dziegieć bukowy, jałowcowy sosnowy czy nawet węglowy, jednak to właśnie dziegieć brzozowy znalazł swoje zastosowanie w kosmetyce. Ze względu na swoją charakterystykę dziegciu należy używać z rozwagą i przed jego zastosowaniem warto sięgnąć do wiarygodnej literatury zielarskiej. Ciekawostką dotyczącą dziegciu jest fakt, że między XV a XIX wiekiem był on cennym produktem eksportowym i wykorzystywano go między innymi do nasycania odzieży aby ochronić tą przed insektami, wykorzystywało się go jako środek leczniczy dla zwierząt lub nawet jako smar, uszczelniacz czy uniwersalny klej.

Skład:

dziegieć brzozowy 100%

Nie zawiera  chemicznych składników antybakteryjnych i barwników.

Zastosowanie:

miejscowo w postaci 10-30% maści, 3% kremu lub balsamu, 5% szamponu oraz mydła 3% toniku po goleniu, 3% środków perfumeryjnych, 10-30% środków weterynaryjnych, 10-50% środków pielęgnacji wyrobów ze skóry naturalnej.

Nanosić na obszar problemy cienką warstwą, robiąc przerwy 2-3 dni. Częste i przedłużające stosowanie dziegciu może powodować podrażnienie skóry oraz nasilenie stanu zapalnego.

Dziegieć brzozowy ma specyficzny zapach, więc wszelkie manipulacje z nim zaleca się wykonywać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu oraz nie przed snem.

Pojemność:

80ml

Producent:

Golden Farm, Ukraina

Opinie

Napisz opinię

Dziegieć Brzozowy 80ml GOLDEN FARM

Dziegieć Brzozowy 80ml GOLDEN FARM

Napisz opinię

Produkty powiązane