Kategorie Bloga

Główna

Olejek z Oregano Forte 30 ml ALTER MEDICA

5907530440519

altermedica »

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Dostępny

34,00 zł

Więcej informacji

suplement diety

Dobroczynne właściwości oregano utrwalone zostały już w nazwie rośliny, która w starożytnej grece oznaczała „łaskawość gór”. Zielarze i medycy starożytnej Grecji i Babilonii stosowali lebiodkę pospolitą (to inna nazwa oregano) jako lek na choroby serca i płuc, a także do leczenia ukąszeń i ran. Dzięki współczesnej nauce znamy jeszcze więcej zalet tej rośliny. Charakterystyczny zapach oregano bierze się z zawartego w nim eterycznego olejku, bogatego w fenole, czyli przede wszystkim karwakrol i tymol. Olejek to także źródło flawonoidów, fitosteroli oraz witaminy A i C.

Najważniejszy składnik olejku – karwakrol – ma działanie ogólnie pobudzające. Wpływa na ośrodki naczynioruchowe, delikatnie przyspieszając oddech. Ma także właściwości moczopędne, napotne i żółciopędne, dzięki czemu wspomaga naturalne, oczyszczające procesy organizmu. Karwakrol stosowany miejscowo, ma działanie przeciwbólowe i rozgrzewające. Odkażające właściwości karwakrolu wspomagają procesy gojenia się ran, ukąszeń i oparzeń.

Zawarty w olejku tymol znany jest przede wszystkim ze swoich właściwości odkażających. Jego dezynfekującemu działaniu poddają się nie tylko na bakterie i grzyby, ale także niektóre wirusy. Tymol sprawdza się przy ograniczaniu opryszczki czy aft. Tymol przyjęty doustnie, rozrzedza wydzielinę śluzową w górnych drogach oddechowych, ułatwiając jej odkrztuszanie. Jego działanie oczyszczające nie ogranicza się tylko do tego – działa również napotnie, pomagając organizmowi oczyścić się z bakterii i toksyn. Ta właściwość jest bardzo przydatna w leczeniu gorączki i przeziębień. Tymol bywa wykorzystywany także dla usprawnienia procesów trawiennych, ponieważ wspomaga produkcję śliny, soku żołądkowego i żółci.

Właściwości olejku z dzikiego oregano wspierane są także obecnością w nich flawonoidów. 

Olejek zawiera także witaminy A  i witaminy C.

Powstały na bazie olejku z dzikiego oregano Oregano Forte firmy Alter Medica może być uzupełnieniem codziennej diety. Może być polecany szczególnie osobom chcącym uzupełnić w diecie składniki w nim zawarte.Olejek z dzikiego oregano to prawdziwy skarbiec specyficznych składników. Teraz, dzięki firmie Alter Medica, to pachnące ziółko zagości nie tylko na naszym stole, ale i w domowej apteczce jako olejek z oregano.

Olejek z dzikiego oregano Oregamol Forte firmy Alter Medica.

Składniki:


oliwa z oliwek extra virgin, olejek z oregano (Origanum vulgare)standaryzowany na zawartość karwakrolu.

Przechowywanie:

Przechowywać szczelnie zamknięte w temperaturze pokojowej, w suchym mijescu, niedostępnym dla dzieci. Chronić przed wilgocią i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Produkt naturalny, przeznaczony dla osób dorosłych.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Ze względu na zawartość naturalnych składników – kolor, zapach i smak poszczególnyvh partii mogą się różnić.Nie ma to żadnego wpływu na jakość i działanie produktu.

Przed użyciem wstrząsnąć

Sposób użycia:

5 kropli, 1-2 razy dziennie, należy rozcieńczyć w ok 1/2 szklanki wody, herbaty lub soku. Należy dobrze rozmieszać. Stosować rozcieńczony.

Porcja:

5 kropli zawiera

10 kropli zawiera

Oliwa z oliwek

124 mg

248 mg

Olejek z oregano (20%)

w tym karwakrol (78,2%)

31 mg

24,24 mg

62 mg

48,5 mg

Zawartość netto:

30 ml

Producent:

Alter Medica

POLSKA

Opinie

Ocena 
2018-03-26

*****

Super cena. opłacalny

Napisz swoją opinię

Napisz opinię

Olejek z Oregano Forte 30 ml ALTER MEDICA

Olejek z Oregano Forte 30 ml ALTER MEDICA

Napisz opinię

Produkty powiązane