Kategorie Bloga

Główna

Nowy

Olejek eteryczny Akacjowy 1,5ml BOTANIKA

4607176003895

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Dostępny

Ostatnie egzemplarze!

5,90 zł

Więcej informacji

Olejek eteryczny Akacjowy 1,5ml BOTANIKA

Akacja jest rodzajem drzew należących do rodziny bobowatych. Rośliny te występują głównie w strefie tropikalnej. Akacja Farnesa jest okazałym krzewem, który sięga nawet 4-6 metrów, posiada żółte kwiaty wonią przypominające fiołki. Roślina ta występuje w krajach ameryki północnej i południowej. Z kwiatów pozyskiwane są olejki eteryczne, które znajdują swoje zastosowanie w kosmetyce.

DO UŻYTKU ZEWNĘTRZNEGO

Nie stosować w przypadku uczulenia na składniki olejku, u kobiet w ciązy i u dzieci do 3 roku życia. Olejek może powodować podrażnienia skóry. Przechowywać w temp. 5-25*C

Sposób użycia:

  • Maska do twarzy. 1 łyżkę bazy (miód, olej roślinny) zmieszać z 1-2 kroplami olejku. Nanieść maskę na twarz 3-5min. Zmyć wodą lub sokiem z cytryny.

  • Maska do włosów. 1 łyżkę oleju roślinnego zmieszać z 3-5 kroplami olejku. Wetrzeć w skórę głowy i/lub włosy. Owinać ręcznikiem, pozostawić na 1-1,5 godz. Zmyć szamponem.

  • Aromaterapia. 2-6 łyżek ciepłej wody zmieszać z 3-15 kroplami olejku. Czas trwania kuracji 0,5-1,5 godz. 1-2 razy dziennie przez 3 tygodnie.

  • Kąpiel aromatyczna. 1-2 łyżki emulgatora (sól, kefir itp.) zmieszać z 3-7 kroplami olejku i 0,5l ciepłej wody. Dodać do wanny z wodą i pozostawić w kąpieli 5-20 minut. Stosować kąpiel profilaktycznie, przy wzmożonych dolegliwościach 2-3 razy na tydzień.

Skład(INCI):

100% eteryczny olejek akacjowy (Acacia farnesiana)

Objętość:

1,5ml


Producent:

Botanika, Rosja.

JAK STOSOWAĆ OLEJKI ETERYCZNE:


Aby zwiększyć efektywność zastosowania olejków eterycznych często łączy się je w kompozycje z innymi olejkami eterycznymi lub też wybranymi roślinnymi olejami kosmetycznymi. Należy pamiętać że Olejki eteryczne nie powinny być stosowane nierozcieńczone.

ZABIEGI PIELĘGNACJI TWARZY
1 kroplę olejku eterycznego, dodać do porcji kosmetyku lub kremu na twarz. Dodawać i dokładnie wymieszać bezpośrednio przed zastosowaniem kosmetyku. Tak wymieszamy kosmetyk, z dodatkiem olejku eterycznego należy wmasować w skórę uważając, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z oczami. Gdyby doszło do kontaktu z oczami należy niezwłocznie przemyć obficie oczy wodą.

ZABIEGI PIELĘGNACYJNE CIAŁA
olejek eteryczny BOTANIKA i stosowany kosmetyk do pielęgnacji ciała, należy połączyć w stosunku 1-3 krople olejku lub przygotowanej mieszanki olejków na każde 10 ml kosmetyku do pielęgnacji ciała. Składniki te należy łączyć ze sobą, bezpośrednio przed wmasowaniem w skórę ciała.PEELINGI CIAŁA
50 ml drobnego cukru czy soli należy połączyć z 30 ml oleju oraz 2-3 kroplami olejku eterycznego. Można także dodać olejek BOTANIKA do gotowego lub przygotowanego inaczej peelingu dozując 1 kroplę olejku na każdą porcję peelingu.KĄPIELE WODNE W WANNIE
do wanny wypełnionej wodą o odpowiedniej preferowanej temperaturze należy zakroplić 2-8 kropli olejku lub przygotowanej mieszanki olejków BOTANIKA. Ilość użytego olejku eterycznego zależy od objętości wanny a także preferencji osoby używającej. Należy zacząć od ilości mniejszych i dopasowywać je w kolejnych kąpielach. Aby wzbogacić wartość i efekty kąpieli można równocześnie z olejkami eterycznymi dodać do wody w wannie soli do kąpieli, wybranego olejku kosmetycznego a nawet ekstraktu lub odwaru/naparu ziołowego. 

MASAŻE RELAKSUJĄCE
olejek eteryczny BOTANIKA i bazę (olej roślinny kosmetyczny lub inna baza), należy łączyć w proporcjach od 2 do 4 kropli olejku lub przygotowanej mieszanki olejków na każde 10 ml bazy (olej roślinny kosmetyczny lub inna baza). Składniki preparatu do aromaterapeutycznego masażu łączyć należy bezpośrednio przed stosowaniem zabiegu/masażu.

INHALACJE
do pojemnika wypełnionego gorącą wodą (ok 2-4 l) należy dodać 1-2 krople wybranego olejku eterycznego. Głowę nakryć ręcznikiem i pochylić bezpośrednio nad pojemnikiem, Podczas inhalacji należy koniecznie zamknąć oczy aby nie doszło do ich podrażnienia. Inhalować od 3 do 10 minut lub ostygnięcia wody.

KOMINKI DO AROMATERAPII
do kominka z wodą zakroplić 3-6 kropli olejku lub przygotowanej mieszanki olejków. Można zakroplić jednocześnie kilka pojedynczych olejków równocześnie. Olejki BOTANIKA posiadają bardzo mocny naturalny zapach dlatego warto zacząć od mniejszych ilości, aby zapach nie był zbyt mocny i z kolejnymi stosowaniami dopasowywać ilość olejków do własnych preferencji.

NAWILŻACZE POWIETRZA Z FUNKCJĄ AROMATERAPII
to bardzo dobre rozwiązanie łączące w sobie nawilżanie powietrza a także funkcję wykorzystywania olejków eterycznych. Posiadają one specjalne koszyczki do aromaterapii. Stosujemy 2-4 krople olejku najlepiej na wacik kosmetyczny lub specjalnie do tego przeznaczoną gąbkę znajdującą się w urządzeniu. Zaleca się stosowanie do 5 kropli olejków lub przygotowanej kompozycji olejków. Nawilżacze powietrza z koszyczkiem do aromaterapii bez wątpienia zyskują na popularności, ze względu na łatwość i ekonomię użytkowania w aromaterapii.

ODŚWIEŻACZE DO SZAFY

zazwyczaj i najczęściej stosuje się do tego celu olejek lawendowy. Dzięki jego stosowaniu przechowywane w szafie ubrania zyskują przyjemny, świeży zapach. Ważnym i praktyczną funkcją jest to, że zapach olejku lawendowego skutecznie odstrasza mole. Jeżeli jednak lubimy inny zapach można z powodzeniem użyć zgodnego z naszym gustem olejku Botanika.

TEST ALERGICZNY


Zanim zastosujemy olejek eterycznych na skórę powinniśmy przeprowadzić test alergiczny. Do tego celu przygotowujemy mieszankę testową. Wystarczy połączyć łyżkę oleju roślinnego kosmetycznego lub na przykład oliwy z oliwek, oleju kokosowego z 1-2 kroplami olejku eterycznego który wybraliśmy. Na wewnętrznej części zgięcia łokcia, należy rozprowadzić na skórze niewielką ilość przygotowanej mieszanki testowej. Jeżeli w okresie doby po zastosowaniu/nałożeniu mieszanki testowej nie wystąpi reakcja alergiczna (zaczerwienienie swędzenie lub pieczenie skóry) ten olejek można stosować w kontakcie z naszą skórą. Wskazane jest przeprowadzenie takie próby dla każdego wybranego olejku który zamierzamy stosować na skórę. U osób o wrażliwej skórze bezpośrednio po nałożeniu mieszanki testowej może wystąpić uczucie pieczenia lub mrowienia skóry. Jeżeli minie po kilku minutach podobnie zachowa się nasza skóra w przypadku późniejszego zastosowania.WARUNKI PRZECHOWYWANIA NATURALNYCH OLEJKÓW ETERYCZNYCH


-należy przechowywać w temperaturze pokojowej w oryginalnym opakowaniu - buteleczce najlepiej -umieszczonej w załączonym kartoniku.
-każdorazowo po użyciu należy dokładnie zakręcać buteleczkę.
-olejki koniecznie przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci !!
-najlepiej w ciemnym i chłodnym miejscu bez dostępu światła.
-niekorzystne są zmiany temperatury przechowywania olejków eterycznych.
-olejki można przechowywać w lodówce jednak nie należy ich zamrażać.
INFORMACJE O JAKOŚCI OLEJKÓW BOTANIKA

OLEJKI ETERYCZNE BOTANIKA, to 100% naturalne olejki eteryczne pochodzące z wielu krajów i stref klimatycznych Świata. Są pozyskiwane przez destylację, ekstrakcję, lub tłoczenie na zimno. W ich składzie pozostają naturalne substancje wchodzące w skład surowca roślinnego z jakiego zostały pozyskiwane. Olejki Botanika nie są rozcieńczane ani nanoszone na inne oleje. Nie zawierają barwinków, konserwantów ani sztucznych dodatków. Kolor, Gęstość i Zapach to cechy zmienne i różne dla różnych rodzajów olejków eterycznych. 


Szeroki wybór olejków BOTANIKA dostępnych w sklepie MojaNatura.pl zaspokoi oczekiwania, nawet bardzo wyrafinowanych zwolenników Aromaterapii.

Opinie

Napisz opinię

Olejek eteryczny Akacjowy 1,5ml BOTANIKA

Olejek eteryczny Akacjowy 1,5ml BOTANIKA

Napisz opinię

Produkty powiązane