Kategorie Bloga

Główna

Nowy

Smalec Gęsi 1kg AGRO TOP

5902814602614

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Dostępny

29,90 zł

Więcej informacji

Smalec Gęsi 1kg AGRO TOP

Smalec gęsi jest surowcem stosowanym od stuleci zarówno w kuchni jak i medycynie ludowej ze względu na swoje unikalne właściwości. Smalec jest dobrym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) oraz nie zawiera zbędnych dodatków takich jak konserwanty. Firma AgroTop pozyskuje swój smalec z gęsi mających dostęp do wolnego wybiegu.

Smalec charakteryzuje kremowa oraz delikatna konsystencja, i w przeciwieństwie do niektórych innych tłuszczy jest w zasadzie bezzapachowy. Jako surowiec charakteryzuje się wysoką odpornością na temperatury przez co tak chętnie jest wykorzystywany w gastronomii gdzie poddawany jest obróbce termicznej. Smalec firmy Agro Top ma półpłynną formę przez co jest łatwy w dozowaniu i nie wymaga uprzedniego rozgrzewania.

Smalec Gęsi dodany do potraw nada im wspaniały aromat oraz doda pięknej złocistej barwy. Smalec Gęsi jest polecany przede wszystkim do smażenia oraz potraw podawanych zarówno na zimno i na gorąco jak mięsa, ryby, warzywa czy nawet owoce morza. Jednym z zastosowań smalcu jest na przykład nacieranie mięsa przed pieczeniem lub smażeniem.

Zastosowania w gastronomii to jednak nie jedyne do czego można wykorzystywać smalec z gęsi, gdyż ten po wymieszaniu z olejkiem rycynowym może być stosowany również jako środek wspomagający nasze stawy. Znany jest również eliksir ze smalcu gęsiego wymieszanego wraz z miodem i gorącym mlekiem, który może być pity celem wspomagania naszego układu oddechowego. Polecamy zapoznać się z literaturą zielarską na temat zastosowań smalcu gęsiego, gdyż jest ona skarbnicą wiedzy na temat tego cennego surowca.

W swojej ofercie firma Agro Top posiada kilka pojemności tego produktu, natomiast surowiec we wszystkich pojemnościach jest ten sam. Popularną pojemnością jest Smalec Gęsi w szklanym słoiczku 320g z czarną etykietą.

Składniki:

Tłuszcz gęsi 100%

Zawartość:

1kg (1000g)

Producent:

Agro Top

Opinie

Napisz opinię

Smalec Gęsi 1kg AGRO TOP

Smalec Gęsi 1kg AGRO TOP

Napisz opinię

Produkty powiązane