Kategorie Bloga

Główna

Imbir mielony 100g NATURA WITA

5903111365028

NATURA WITA »

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Dostępny

7,50 zł

Więcej informacji

Imbir mielony 100g NATURA WITA

Imbir lekarski (łac. Zingiber officinale Rosc.) to gatunek rośliny pochodzącej z rodziny imbirowatych, obecnie nie występuje w stanie dzikim i jest rośliną głównie uprawną.

Imbir, wykazuje działanie ogrzewające, stymulujące i wzmacniające zwłaszcza na żołądek i nerki, napotne, wykrztuśne. Poprawia on apetyt, trawienie i niweluje uczucie pełności, zwłaszcza po spożyciu pokarmów tłustych. Bezcenną właściwością imbiru jest jego działanie odtruwające, które polega na unieczynnianiu różnych szkodliwych czynników w organizmie – toksyn, które powstały w procesie wadliwej przemiany materii lub dostały się do organizmu z zewnątrz z pożywieniem bądź z nieprawidłowo podanymi lekami. Imbir działa również na układ oddechowy wykrztuśnie i napotnie, rozgrzewa płuca i likwiduje dreszcze, przeciwdziała penetracji zimna i toksyn do głębszych warstw organizmu. Stosuje się go w chorobach układu pokarmowego jako środek pobudzający i rozgrzewający żołądek, w przypadku braku apetytu, przy wzdęciach, niestrawności i zaflegmieniu przewodu pokarmowego, w biegunce oraz w chorobie lokomocyjnej. Również w ogólnym osłabieniu i w wyczerpaniu organizmu, w uczuciu głębokiego wychłodzenia ciała, przy zmarzniętych dłoniach i stopach oraz w chorobach układu oddechowego przy przeziębieniu, katarze, dreszczach i w zaflegmieniu płuc.

Skład:

lmbir mielony – 100%

Zastosowanie:

Jako dodatek do herbat. Przyprawę można dodawać do zup, mięsa wieprzowego, baraniny oraz dziczyzny. Dodaje delikatnego smaku potrawom z jajek, ryżu oraz słodkim deserom. Imbir może być dodawany do marynowanej dynii czy ogórków.

Masa netto:

100g

Kraj pochodzenia:
Nigeria

Kod EAN:

5902194541510

Producent:

Wyprodukowano dla Natura Wita Sp. z o.o. Kopernia 9, 28-400 Pińczów przez Natur-Vit Sp. z o.o. Bogucice Pierwsze 37, 28-400 Pińczów

Opinie

Napisz opinię

Imbir mielony 100g NATURA WITA

Imbir mielony 100g NATURA WITA

Napisz opinię

Produkty powiązane