Kategorie Bloga

Główna

Liść szałwi 70g NATURA WITA

5903111365059

NATUA WITA »

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Dostępny

Ostatnie egzemplarze!

4,31 zł

Więcej informacji

Liść szałwi NATURA WITA

Szałwia lekarska (Salvia officinalis L.) to gatunek rośliny wywodzący się z rodziny jasnotowatych. Roślina pochodzi głównie z rejonu morza Śródziemnego, jednak uprawiana jest w wielu innych miejscach na świecie. 

Liść szałwii zawiera w swoim składzie garbniki, olejki eteryczne (m.in. cyneol, kamforę oraz tujon), pikrosalwinę, trójterpeny oraz witaminę B1. Dzięki tym składnikom korzystnie wpływa na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Liść szałwii wskazuję działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i antyseptyczne a zawdzięcza to zawartości olejków lotnych. Szałwia pobudza wydzielanie soku żołądkowego, łagodzi bóle brzucha i wzdęcia oraz wzmaga perystaltykę jelit. Działa także wspomagająco na zaburzenia wątrobowe oraz pomaga w ograniczeniu nadmiernego pocenia się.

Szałwię stosuję się także zewnętrznie do dezynfekcji i płukania jamy ustnej w stanach zapalnych gardła i dziąseł oraz jako kompresy na delikatne zmiany skórne oraz trudno gojące się rany.

W związku z tym że obecne przepisy istotnie ograniczają możliwość informowania o właściwościach leczniczych ziół bardzo dużo na temat Szałwi w fitoterapii dowiesz się Tutaj:

http://rozanski.li/?p=622

Skład:

liść szałwi – 100%

Masa netto:

70g

Producent:

Wyprodukowano dla Natura Wita Sp. z o.o. Kopernia 9, 28-400 Pińczów przez Natur-Vit Sp. z o.o. Bogucice Pierwsze 37, 28-400 Pińczów

Opinie

Napisz opinię

Liść szałwi 70g NATURA WITA

Liść szałwi 70g NATURA WITA

Napisz opinię

Produkty powiązane