Kategorie Bloga

Główna

Wierzbownica drobnokwiatowa na problemy z prostatą 200g NATURA WITA

5902194540193

NATURA WITA »

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Dostępny

9,59 zł

Więcej informacji

WIERZBOWNICA DROBNOKWIATOWA NATURA WITA

Wierzbownica drobnokwiatowa (Epilobium parviflorum Schreb.) to gatunek rośliny wywodzący się z rodziny wiesiołkowatych. Roślina występuje w wielu miejscach na świecie, w tym w niemal całej Europie, na bliskim wschodzie oraz nawet w północno zachodniej części afryki. W polsce jest to gatunek bardzo pospolity, rzadziej występujący tylko w południowo zachodniej części kraju.

Wierzbownica drobnokwiatowa to susz ziołowy który w medycynie ludowej wykorzystywany jest jako środek na problemy z prostatą. Czynnikami aktywnymi w składzie wierzbownicy są garbniki które działają przeciwzapalnie oraz przeciwkrwotocznie, flawonoidy które mają zastosowanie antyoksydacyjne, moczopędne rozkurczowe i przeciwzapalne oraz fitosterole. Napar z ziela wierzbownicy według medycyny ludowej działa przeciwzapalnie w ostrym, przewlekłym zapaleniu gruczołu krokowego, w stanach zapalnych cewki moczowej oraz przewlekłych powracających zapaleniach pęcherza. Polecana jest jako środek wspomagający.

Według ogólnodostępnej literatury stosowanie wierzbownicy pomaga zmniejszyć przykre dolegliwości w zaburzeniu oddawania moczu, odruchów bólowych, przekrwieniu gruczołu krokowego, wstrzymaniu jego rozrostu oraz zmniejszeniu odczynu zapalnego.

Więcej na temat Wierzbownicy Drobnokwiatowej w fitoterapii dowiesz się Tutaj:

http://luskiewnik.strefa.pl/farmakologia/epilobium.html

Skład:

wierzbownica drobnokwiatowa – 100%

Masa netto:

200g

Producent:

Wyprodukowano dla Natura Wita Sp. z o.o. Kopernia 9, 28-400 Pińczów przez Natur-Vit Sp. z o.o. Bogucice Pierwsze 37, 28-400 Pińczów

Opinie

Ocena 
2018-03-27

prostata

Niezastąpiona.

Napisz swoją opinię

Napisz opinię

Wierzbownica drobnokwiatowa na problemy z prostatą 200g NATURA WITA

Wierzbownica drobnokwiatowa na problemy z prostatą 200g NATURA WITA

Napisz opinię

Produkty powiązane