Kategorie Bloga

Główna

Butcher's Broom (Ruszczyk Kolczasty) 100kaps NOW FOOD'S

733739046154

NOW FOODS »

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Dostępny

Ostatnie egzemplarze!

38,50 zł

Więcej informacji

Butcher's Broom (Ruszczyk Kolczasty)

suplement diety

Ruszczyk kolczasty (Butcher’s broom - miotła rzeźnika). Theophrastus, grecki uczony i filozof, opisywał zdolności lecznicze ruszczyka jako rośliny o specyficznych właściwościach. Wspomina go również Dioscorides (Materia Medica) jako środek na kamienie nerkowe, oraz Pliniusz Sekundus Gajusz (Historia naturalis). W średniowieczu roślina była znana ze zdolności usuwania ociężałości w nogach, powodowanej długotrwałym staniem. Polecana była zwłaszcza dla kobiet w okresie menstruacji lub ciąży. Ruszczyka używano też w przypadkach żółtaczki, podagry, kamieni żółciowych i nerkowych, arteriosklerozy, żylaków i hemoroidów. Do lat pięćdziesiątych XX w. był stosowany tylko w ziołolecznictwie i medycynie naturalnej, ale po badaniach przeprowadzonych we Francji, również medycyna konwencjonalna uznała jego lecznicze właściwości. Potwierdzono, że ruszczyk jest surowcem o wielu zastosowaniach i właściwościach, z których najważniejsza jest jednak jego aktywność w stosunku do układu krążenia.

Z ruszczyka pozyskujemy wysuszone, całe lub rozdrobnione podziemne części – kłącze ruszczyka Rusci rhizoma. Według wymogów Farmakopei VIII kłącze powinno zawierać nie mniej niż 1% sapogenin w przeliczeniu na ruskogeniny (mieszanina neoruskogeniny i ruskogeniny).

Współczesne badania dowiodły znaczenie kłącza ruszczyka jako vasoprotectivum i antihaemorrhoidales. Wyciąg z ruszczyka zwiększa napięcie ścian naczyń żylnych, zmniejsza adhezję leukocytów i komórek wielojądrzastych do śródbłonka, zmniejsza wynaczynienie białek w obrzęku, zwiększa przepływ żylny i ciśnienie powracającej krwi żylnej. Efekt obkurczający naczynia żylne jest zależny od dawki, nasila się pod wpływem ciepła i dotyczy szczególnie wyraźnie naczyń ze zmianami żylakowatymi. Stosowany jest często w skojarzeniu z hesperydyną, która zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych.

Ekstrakty z ruszczyka znalazły zastosowanie przy niewydolności naczyń żylnych i limfatycznych, w łagodzeniu objawów alergii, żylaków kończyn, obrzęków kończyn. Nadają się do długotrwałej terapii nadmiernej przepuszczalności i kruchości naczyń krwionośnych. Jest także polecany w łagodzeniu dolegliwości związanych z hemoroidami (swędzenie, pieczenie). Standaryzowany na zawartość ruskogeniny wyciąg z Ruszczyka Kolczastego Now Foods.Ruszczyk Kolczasty Butcher NOW to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie naturalne produkty roślinne.

Butcher NOW Ruszczyk to najwyższej jakości ekstarkt z ruszczyka znanego amerykańskiego producenta. 

Więcej na temat właściwości i zastosowania Ruszczyka pisze na swoim blogu dr Henryk Różański 


Ruszczyk Kolczasty zaleca się przy

  • żylaki

  • uczucie ciężkich, zmęczonych nóg

  • hemoroidy i dolegliwości z nimi związane

  • pękające naczynka (pajączki)

  • alergie

  • zaburzenia krążenia

  • obrzęknięte kończynySkładniki (1 kaps):

Ruszczyk kolczasty ekstrakt 200 mg min 10% RuscogeninSposób użycia:

2 kapsułki 1 do 3 razy na dobę.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety. Produkt niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących.

Przechowywanie:

Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Zawartość netto:

100 kaps

Producent:

NOW Food's

Opinie

Ocena 
2018-01-05

Polecam!

Ciężko napisać coś na temat tego produktu bo jak to suplement diety na każdego podziała inaczej. Ja osobiście jestem zadowolona lecz stosuję go już dłuższy czas. Tak czy siak jeżeli ktoś wie że ten produkt w jego przypadku działa to warto.

Napisz swoją opinię

Napisz opinię

Butcher's Broom (Ruszczyk Kolczasty) 100kaps NOW FOOD'S

Butcher's Broom (Ruszczyk Kolczasty) 100kaps NOW FOOD'S

Napisz opinię

Produkty powiązane