Kategorie Bloga

Główna

Full Spectrum Szafran 60kaps SWANSON

087614113708

SWANSON »

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Produkt chwilowo niedostępny

63,90 zł

Więcej informacji

Full Spectrum Szafran Saffron

suplement diety

Szafran był znany i stosowany od starożytności jako przyprawa, barwnik i lek.

W medycynie ludowej służył m.in. jako środek przeciwskurczowy, przeciwbólowy, wykrztuśny i pobudzający – stąd znalazł zastosowanie w leczeniu przeziębień, szkarlatyny, ospy wietrznej, astmy czy nowotworów.

Obecnie szafran fascynuje nie tylko pięknem kwiatów, lecz również właściwościami, za które odpowiedzialne są jego aktywne składniki, takie jak: krocyna – żółty barwnik, gorycz pikrokrocyna i olejek eteryczny (występujący w nim w ilości do 2 proc.).

Szczególnym przedmiotem zainteresowania naukowców stała się zawarta w szafranie krocyna. Dzięki jej właściwościom, obecnie rozważane jest potencjalne zastosowanie szafranu w takich chorobach jak: depresja, bezpłodność, rak jelita grubego czy wrzody żołądka.

Szafran Swanson Saffron to doskonałe rozwiąznie dla osób ceniących sobie stosowanie naturalnych ziołowych produktów prozdrowotnych

Full Spectrum Saffran Swanson (Szafran) to amerykański produkt najwyższej jakości

Wielki Leksykon Leków wydanie z roku 2000 określa zastosowanie Szafranu uprawnego (Crocus sativus) do użytku wewnętrzengo przy wysokim stężeniu cholesterolu we krwi, nadciśnieniu tętniczym, miażdzycy, niestrawności i opóźniającej się miesiączce.


Szafran jest jednym z najdroższych ziół. Wysoka cena spowodowana jest faktem, że wartościową częścią tej rośliny z gatunku krokusowa tych nie są liście ani fioletowe płatki, a znajdujący się wewnątrz kwiatu słupek (znamię) z długą szyjką zakończony trójdzielnym pomarańczowym znamieniem, które zawiera substancję czynną, krocynę. Do uzyskania 30g szafranu trzeba zebrać około 5000 kwiatów.

Fitoterapeuci zalecają stosowanie szafranu najczęściej łącznie z leczeniem konwencjonalnym w nadciśnieniu samoistnym i chorobach serca. Jak wykazały badania kliniczne na zwierzętach, wstrzyknięcie krocyny może wpłynąć na obniżenie stężenia cholesterolu we krwi. Niektórzy fitoterapeuci uważają, że szafran może powodować lepsze utlenowanie krwi, dzięki czemu powstawanie płytki miażdżycowej i odkładanie się jej na ścianie naczyń zwalniają się. Istnieją również sugestie, że krocyna pobudza czynność macicy i przewodu pokarmowego, dlatego też zaleca się stosowanie szafranu w zaburzeniach trawienia i dla przyspieszenia miesiączki”

Źródło: Wielki Leksykon Leków dla każdego Wydawnictwo Amber sp. z o.o. 2000r.

Składniki:

Szafran, żelatyna (otoczka kapsułki), mikrokrystaliczna celuloza (substancja wypełniająca), stearynian magnezu i/lub krzemionka (substancje przeciwzbrylające)

Sposób użycia:

Jedna kapsułka dziennie

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety. Produkt niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących.

Przechowywanie:

Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Wartość odżywcza

1 kapsułka

% realizacji dziennego
zapotrzebowania RDA

Szafran (Crocus sativus) (znamię)

15mg

*

Zawartość netto:

60 kaps

Producent:

SWANSON HEALTH PRODUCTS

USA

Dystrybutor:

PRO SPORT S.C.

POLSKA

SW1370

Opinie

Napisz opinię

Full Spectrum Szafran 60kaps SWANSON

Full Spectrum Szafran 60kaps SWANSON

Napisz opinię

Produkty powiązane