Kategorie Bloga

Główna

Inozytol 100kaps SWANSON

087614018744

SWANSON »

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Produkt chwilowo niedostępny

47,95 zł

Więcej informacji

Inozytol 

suplement diety

Inositol Swanson to bardzo dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie stosowanie naturalnych substancji.

Inozytol Swanson to najwyższej jakości produkt amerykańskiego producenta.

Inozytol został odkryty ponad 100 lat temu w moczu chorych na cukrzycę. Wówczas jeszcze nie znano jego funkcji i znaczenia w organiżmie człowieka.

W 1941 Gavin i McHenry rozpoznali jego rolę w procesach metabolicznych człowieka. Inozytol należy do grupy pseudo witamin. Inozytol występuje aż w 9 wersjach izomerycznych. Aktywny biologicznie jest jedynie mioinozytol. Jego niedobór występuje rzadko, ponieważ związek ten jest nie tylko produkowany w organiźmie, ale występuje także w wielu produktach spożywczych. Większośc inozytolu powstaje w naszym organizmie w wyniku przemiany materii, a jej pozostałą część dostarczamy na ogół z codzienną dietą.

Synteza Inozytolu następuje w mózgu, a również częściowo w wątrobie, nerkach czy innych organach wewnętrznych. Jest on również prawdopodobnie budulcem błon komórkowych. Inozytol krąży we krwi, i jest pobierany przez komórki do tkanek. Inozytol, będący głównym składnikiem lecytyny, funkcjonuje również jako substancja lipotropowa (czyli związek, zapobiegający gromadzeniu się tłuszczu i cholesterolu w wątrobie). W przypadku nadmiernego obciążenia wątroby przez tłuszcz i cholesterol, liczne jej funkcje takie jak na przykład detoksykacja, produkcja żółci, metabolizm, ulegają upośledzeniu, co niekorzystnie odbija się na organizmie.  

Inozytol odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu neuroprzekaźników takich jak acetylocholina i serotonina. Obydwa neuroprzekażniki są potrzebne między innymi dla właściwych funkcji poznawczych, sprawności pamięci, jasności myślenia, stabilizacji nastrojów oraz prawodłowej pracy nerwów i mięśni. Pewne badania potwierdziły zasadność suplementacji inozytolem w dużych dawkach w ograniczaniu depresji. Prawdopodobnie dzięki jego wpływowi na aktywność serotoniny, badania wykazały też, że inozytol w dużych dawkach ogranicza uciążliwości i częstość ataków paniki i łagodząć objawy tak zwanej nerwicy natręctw.

Przypuszcza się, że brak inozytolu może być przyczyną niepłodności u mężczyzn. Odgrywa także pewną rolę w rozwoju wielu komórek w szpiku kostnym. Dzięki niemu rosną włosy, a niekiedy stosuje się go w celu zapobiegania łysieniu za wyjątkiem oczywiście łysienia uwarunkowanego genetycznie.

Inozytol Witamina B8 

Niedobór inozytolu

  • - depresja,
  • - niepokój,
  • - napady paniki,
  • - nerwica natręctw,
  • - neuropatia cukrzycowa,
  • - obstrukcje,
  • - choroby oczu,
  • - podwyższony poziom cholesterolu we krwi,
  • - egzema

Składniki:

Inozytol, mąka ryżowa, żelatyna (otoczka kapsułki), stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca)

Sposób użycia:

Jedna kapsułka dziennie

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety. Produkt niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących.

Przechowywanie:

Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Wartość odżywcza

1 kapsułka

% realizacji dziennego
zapotrzebowania RDA

Inozytol

650mg

*

Zawartość netto:

100 kaps

Producent:

SWANSON HEALTH PRODUCTS

USA

Dystrybutor:

PRO SPORT S.C.

POLSKA

SW874

Opinie

Napisz opinię

Inozytol 100kaps SWANSON

Inozytol 100kaps SWANSON

Napisz opinię

Produkty powiązane