Kategorie Bloga

Główna

Momordica Bitter Melon 120kaps SWANSON

087614140537

SWANSON »

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Dostępny

Ostatnie egzemplarze!

57,46 zł

Więcej informacji

Momorica Bitter Melon gorzki melon Swanson

suplement diety

Gorzki melon zwany też Bitter Melon to roślina rosnąca w tropikach na której temat można znaleźć szereg doniesień. Znaleźć go można również w niektórych częściach Afryki wschodniej, w krajach karaibskich a także w Ameryce Południowej. Gorzki melon jest tam używany jako pożywienie oraz uważany za panaceum na wiele problemów zdrowotnych. Pomimo że nasiona, liście a także pnącza melona gorzkiego mogą być używane, to jednak jedynie owoc jest najbezpieczniejszą i najbardziej rozpowszechnioną częścią rośliny wykorzystywaną w medycynie naturalnej.

W krajach tropikalnych Bitter Melon czyli gorzki melon znalazł szerokie zastosowanie w przeciwdziałaniu różnym problemom zdrowotnym. Uważa się, że preparaty sporządzone z melona gorzkiego mają zastosowanie w takich dolegliwościach jak: infekcje, oraz cukrzyca. Zarówno liści jak i owocu melona gorzkiego używano do sporządzania herbaty oraz do produkcji piwa lub do przyprawiania zup. Jagody melona gorzkiego wytwarzają specyficzny wosk, którego można używać do produkcji świeczek.

Niedojrzały surowy owoc melona gorzkiego bywa używany w leczeniu zaawansowanych przypadków cukrzycy. Natomiast dojrzały owoc melona gorzkiego może mieć działanie wzmacniające ma żołądek oraz wywołujący menstruacje. W Turcji, świeży owoc melona gorzkiego bywa wykorzystywany też w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy. W Indiach Zachodnich owoców melona gorzkiego używano jako środka do zwalczania robaków, gorączki czy też kamieni moczowych. Napar z liści tej rośliny bywa stosowany w leczeniu problemów wątrobowych oraz zapaleniu okrężnicy. Co ciekawe może też być stosowany na wysypkowe zmiany skórne. Olej z nasion melona gorzkiego stosuje się na gojące się rany. Sok ze świeżo wyciśniętych liści melona gorzkiego stosuje się w przypadku hemoroidów. Z korzeni TEJ ROŚLINY można sporządzić pastę i stosować ją na skórę w okolicach żylaków. Jak widać fitoterapia widzi i opisuje szerokie zastosowanie melona gorzkiego jako całej rośliny.

Prowadzone badania wskazywały, że sok z liści melona gorzkiego można stosować w walce z alkoholizmem. Pełni on rolę odtrutki w zatruciach alkoholowych, a także jest pożyteczny we wspomaganiu wątroby uszkodzonej alkoholem.

Melon gorzki znalazł również zastosowanie przy problemach skórnych, trudno gojących się ranach, malarii, niedokrwistości, nadwagi, reumatyzmu, artretyzmu, zapalenia płuc, egzemy, bielactwa, świerzbu, trądu, kamieni nerkowych, żółtaczki, bolesnych miesiączek, jak również wzdęć.

Momorica Bitter Melon Swanson to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie naturalne roślinne produkty.

Gorzki melon Swanson Momorica to bardzo dobrej jakości produkt uznanego amerykańskiego producenta.

Składniki:

Gorzki melon, żelatyna (otoczka kapsułki), mikrokrystaliczna celuloza (substancja wypełniająca), stearynian magnezu i/lub krzemionka (substancje przeciwzbrylające)

Sposób użycia:

Jedna kapsułka dziennie

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety. Produkt niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących.

Przechowywanie:

Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Wartość odżywcza

1 kapsułka

% realizacji dziennego
zapotrzebowania RDA

Gorzki melon (Momordica charantia) (owoc)

300mg

*

Momordicin® (Momordica charantia) (ekstrakt z gorzkiego melona 5:1) (owoc) (2,5% goryczy)

200mg

(5mg)

Zawartość netto:

120 kaps

Producent:

SWANSON HEALTH PRODUCTS

USA

Dystrybutor:

PRO SPORT S.C.

POLSKA

SWH053

Opinie

Napisz opinię

Momordica Bitter Melon 120kaps SWANSON

Momordica Bitter Melon 120kaps SWANSON

Napisz opinię