Kategorie Bloga

Główna

Saw Palmetto extract 120kaps SWANSON

087614142227

SWANSON »

Zapytaj o produkt
Dostępność produktu:

Dostępny

Ostatnie egzemplarze!

97,80 zł

Więcej informacji

Saw Palmetto extract -ekstrakt z palmy sabałowej

suplement dietySaw palmetto (palma sabałowa)

jest pochodzącą z Ameryki rośliną, charakteryzującą się dużymi czerwonymi, przechodzącymi w niemal czarne owocami. Właśnie te owoce Palmy sabałowej wykorzystywane były przez Indian do wzmocnienia organizmu i pobudzenia apetytu. Owoce saw palmetto zawierają znane fitosterole takie jak: beta-sitosterol, stig-masterol, lupenon i 24-metylocycloarte-nol. Udowodniono, że rozpuszczalny w tłuszczu ekstrakt owocu blokuje enzym 5-al-fa-reduktazę zamieniającą testosteron w 5--a-dihydrotestosteron.

Saw palmetto tradycyjnie uważana jest także za roślinę wspomagającą sprawność seksualną mężczyzny, dlatego stosuje się ją w zwalczaniu impotencji. Saw palmetto stosuje się coraz powszechniej jako środek zapobiegający przerostowi prostaty oraz wypadaniu włosów właśnie ze względu na jego silne właściwości wyłączania enzymu przekształcającego testosteron do DHT. Udowodniono w licznych badaniach klinicznych, że 375 mg wyciągu z palmy sabałowej w niczym nie ustępuje skuteczności działania finasterydu, nie dając przy tym żadnych skutków ubocznych.

Efekt w postaci odrastających włosów występuje po ok. 4—6 miesiącach kuracji, a zahamowanie wypadania włosów już po 2 miesiącach stosowania. Podobnie jak w przypadku finasterydu zaniechanie stosowania wzmaga łysienie.

Zasada działania Palmy sabalowej.

Istnieje wiele badań i dokumentacji, które wykazują korzystny wpływ działania Palmy sabalowej na prostatę i drogi moczowe. Prawie 50% mężczyzn powyżej 50-ego roku życia doświadcza łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH).

Potencjalnie może wpływać na:


• Mniejszą częstość oddawania moczu w nocy
• Zwiększone przepływ i objętość moczu


Ponadto, praca na temat badań klinicznych Palmy sabalowej opublikowana przez Journal of the American Medical Association (JAMA), pokazała, że mężczyźni, którym podawano ekstrakt z palmy sabalowej wykazywali większą poprawę objawów niż mężczyźni, którym podawano placebo.

Dla kogo przeznaczona jest Palma Sabalowa?

Palma sabalowa jest głównie do wspomagania w stanach związanych z BPH (nienowotworowym powiększeniem gruczołu krokowego). Istnieje kilka czynników powodujące rozwój BPH. Po pierwsze, funkcjonowanie jąder i krytyczny poziom androgenów mają wpływ na rozwój BPH. Po drugie, zmiany w metabolizmie androgenów stercza sprzyjają w akumulacji dihydrotestosteronu (DHT), i po trzecie wzrost stosunku estrogenów do androgenów w osoczu. Ekstrakt ziołowy z palmy sabalowej pomaga usprawnić przepływ moczu oraz zmniejsza częstotliwość i uczucie potrzeby oddawania moczu u mężczyzn z BPH.

Ekstrakt ziołowy z palmy sabalowej bywa także sprzedawany jako afrodyzjak dla mężczyzn i kobiet. Palma sabalowa składa się z kwasów tłuszczowych. Zawiera wiele kwasów tłuszczowych w tym kwas laurynowy, kwas oleinowy, kwas mirystynowy i kwas palmitynowy, fitosterole (sterole roślinne) i polisacharydy.

Składniki:

Saw palmetto, olej z oliwy, żelatyna (otoczka kapsułki), gliceryna (substancja utrzymująca wilgotność), woda oczyszczona

Sposób użycia:

Jedna kapsułka dziennie

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety. Produkt niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących.

Przechowywanie:

Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci.Wartość odżywcza

1 kapsułka

% realizacji dziennego
zapotrzebowania RDA

Saw Palmetto extract Palmetto Pure™ (Serenoa repens) [standaryzowany do minimum 85% (136mg) kwasów tłuszczowych]

160mg

*

Zawartość netto:

120 kaps

Producent:

SWANSON HEALTH PRODUCTS

USA

Dystrybutor:

PRO SPORT S.C.

POLSKA

SWH222

Opinie

Napisz opinię

Saw Palmetto extract 120kaps SWANSON

Saw Palmetto extract 120kaps SWANSON

Napisz opinię

Produkty powiązane